Rola preko uvodnega kroga v Knoxvillu

08.11.2018
KNOXVILLE, ZDA - Blaž Rola je uspel preskočiti 1. krog na Challengerju v ameriškem Knoxvillu.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je uspešno začel nastope na 75,000 USD vrednem turnirju serije Challenger v Knoxvilllu, ki se odvija na trdi podlagi. V 1. krogu je s 7-6(4), 6-4 premagal Roberta Quiroza iz Ekvadorja.

28-letni Ptujčan, trenutno 235. igralec sveta, se je srečal s 180. na ATP lestvici in po tesnem obračunu potegnil daljšo 'vrvico'. V uvodnem nizu, ki ga je rešil po tajbrejku, ni bilo odvzemov servisa, v drugem pa je dve leti mlajšemu nasprotniku dvakrat odvzel začetni udarec, sam pa ga je izgubil enkrat. Zmagal je po 1 ur in 19 minutah igre, zadel je tudi 10 asov.

V 2. krogu ga čaka velik izziv, tekma z 81. igralcem sveta, 27-letnim domačinom Tennysom Sandgrenom. Američan je 1. nosilec turnirja in s tem seveda prvi favorit za naslov.