Blažu Kavčiču se je tik pred zmago "zatresla" roka v Roland Garrosu!

22.09.2020
Nekoč naš najboljši tenisač je zapravil lepo priložnost za napredovanje!

PARIZ, FRANCIJA - Po Blažu Roli (včeraj), se je danes v 1. krogu kvalifikacij grand slam turnirja v Parizu poslovil še 33-letni Blaž Kavčič (294. na ATP). Na papirju je imel relativno ugodnega nasprotnika, saj je 29-letni Rus Andrej Kuznjecov šele na 569. mestu ATP lestvice, a to ne odraža njegove kvalitete. Rus je bil že 39. na svetu (2016) in ima uspešnejšo kariero od Slovenca. Slednji je imel vse v svojih rokah, a je na koncu "klecnil" in zmago prepustil nasprotniku, ki je slavil v treh nizih s 4-6, 7-6(8), 6-3. V medsebojnih dvobojih je sedaj 1:1!

Kavčič je po izenačenem začetku osvojil zadnje 4 igre v 1. nizu in povedel v nizih. V 2. nizu je imel pri vostvu s 4-3 priložnost za brejk, a je ni izkoristil in niz se je prevesil v podaljšano igro. Tu sta bila kar izenačena, Slovenec je imel prvo zaključno žogico za niz in dvoboj na servis Andreja pri vodstvu s 7/6 in na to še boljšo na svoj servis pri rezultatu 8/7, a ju ni izkoristil. Navdih je prevzel Kuznjecov in s tremi točkami zapored izenačil v nizih. V 3. nizu je bil Rus v naletu, brejk v 2. igri je bil dovolj za osvojitev niza in končno zmago!

Blaž Kavčič je ostal brez novih ATP točk a je za uteho prejel 10,000€ denarne nagrade!