Kavčič predal v 1. krogu kvalifikacij OP Francije

21.05.2018
PARIZ, FRANCIJA - Blaž Kavčič je odšel v Pariz, kjer potekajo kvalifikacije Roland Garrosa, a je predal že po prvem izgubjenem nizu.

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je izgubil v 1. krogu kvalifikacij letošnjega Roland Garrosa, bolj natančno, po izgubjenem prvem nizu s 6-3 je predal Čehu Adamu Pavlaseku.

23-letni Pavlasek, 185. igralec sveta, je v francosko prestolnico prišel kot zmagovalec challengerja v Rimu pred enim tednom, pred tem pa letos ni beležil dobrih rezultatov. Bolj se ga spomnimo kot nekdanjega fanta Petre Kvitove. Z eno najboljših čeških teniških igralk je bil v vezi kot 16-letnik, skupaj pa sta zdržala nekej več kot dve leti.

Za Pavlaseka je bil to šele tretji nastop na OP Francije, vedno je začel v kvalifikacijah, najdlje pa je prišel na debiju leta 2016, ko je izpadel v 2. krogu glavnega dela. 31-letni Kavčič, trenutno 152. na ATP lestvici, je na pariškem pesku prvič zaigral že leta 2010, dlje od 2. kroga ni prišel. Letos je v skromni formi, bolj kot ne lovi t.i. teniško pokojnino.

Sama prve medsebojna tekma - Ljubljančan je povedel 3-1, nato pa izgubil niz poln brejkov ter vse naslednje igre, pred začetkom 2. niza je tekmecu stisnil roko in se poslovil.

No, prihod v Pariz se danes obrestuje prav vsem, tudi poražencem 1. kroga kvalifikacij, saj na bančni račun prejmejo 6,000 evrov.