Bojana Jovanovski zmagovalka manjšega WTA turnirja v Ningboju!

28.09.2013
NINGBO, KITAJSKA - Letos so na WTA Touru vstavili še nekaj teniških turnirjev serije 125k, ki imajo nagradni skad 125,000 USD, ena od postaj pa je bila ta teden v kitajskem Ningboju.

Zmagovalka turnirja omenjene serije 125k dobi 160 točk, kar je nivo višje od ITF turnirjev, za naslov pa sta se potegovali Srbkinja Bojana Jovanovski in domačinka Šuaj Žangova. Po veliki borbi je točke in 20,000 USD odnesla mlada srbska igralka, ki je v zadnjem našlu našla recept, da dobi tudi tekme, v katerih se znajde v težki situaciji.

Po Taškentu, je Bojana Jpvanovski tako osvojila še Ningbo. V finalu je Kitajko ugnala s 6-7(7), 6-4, 6-1 in dvignila tretjo lovoriko v karieri.

Jasno, pred novinarji Bojana ni skrivala navdušenja: ''Takoj je prišla nagrada. Težko dobljene tekme ti doprinesejo k samozavesti in sedaj verjemem, da bom tudi na večjih turnirjih uspešna'', je povedala Srbkinja, ki se po izgubljenem prvem nizu ni predala. ''Ko sem izenačila sem dobila še dodatno moč in 3. niz odigrala tako kot znam. Upam, da bom v nadaljevanju kariere imela še veliko takšnih trenutkov, kot sta bila Taškent in Ningbo''.

Do konca sezone ostajata še dva turnirja serije WTA 125k, eden na Kitajskem, drugi pa na Tajvanu.