Čeh Jiri Vesely je dvignil pokal v Puneju

09.02.2020
PUNE, INDIJA - Jiri Vesely iz Češke je po petih letih spet osvojil turnir serije ATP. Zablestel je v indijskem Puneju.

Čeh Jiri Vesely je nazadnje dobil ATP turnir leta 2015 v Aucklandu. Po petih letih suše je na stadionu Mhalunge Balewadi Stadium v Puneju spet postal zmagovalec. V finalu je s 7-6(2), 5-7 in 6-3 premagal osmopostavljenega Belorusa Jegorja Gerasimova.

Uvodni niz je Gerasimov zelo zagrenil kasnejšemu zmagovalcu. Češki tenisač ga je dobil šele po podaljšani igri s 7/2. V drugem delu je šele tretji Belorus v finalu ATP turnirjev vrnil in izsilil tretji niz, a ni imel rešitve za močne udarce iz loparja Veselya, ki je vpisal prvi naslov po petih letih. ''Zelo sem vesel, da sem se vrnil in v Indijo in osvojil naslov. Hvala vsem navijačem, res sem imel v celem tednu lepo spodbudo s tribun'', je sporočil 26-letnik iz Pribrama, ki je šele na 107. mestu ATP lestvice, najvišje pa je bil leta 2015, ko je bil 35. igralec sveta. Ja, to je njegova druga lovorika v karieri ob zgoraj omenjeni prvi iz Aucklanda. Leta 2013 je bil Vesely izbran tudi za najbolj perspektivnega mladega tenisača oziroma za zvezdnika prihodnosti. Mimo je sedem let, Vesely pa je kljub današnjemu uspehu daleč od tega kar so mu pripisali.

27-letni Gerasimov, doma iz Minska, ki je na 90. mestu računalniške lestvice, je še brez osvojenega naslova na ATP turneji. To je bil njegov prvi finale nasploh, saj tudi v dvojicah ni nikdar igral za naslov.