Čehinje v finalu pokala Fed vodijo 2-0

08.11.2014
PRAGA, ČEŠKA - Petra Kvitova in Lucie Šafarova sta dobili posamična dvoboja v finalu pokala Fed, ki se ta teden igra v češki prestolnici Praga. Domačinke so v bistvu pred pragom naslova.

Petra Kvitova, aktualna prvakinja Wimbledona, je s 6-2, 6-4 premagala Andreo Petkovic, sledila pa je zmaga Lucie Šafarove nad Angelique Kerber (6-4, 6-4). S tem je Češka le še eno zmago od naslova v letošnjem pokalu Fed in točko od tretje lovorike v tem tekmovanju v zadnjih štirih letih.

Češka je kot neodvisna država prvič osvojila Fed Cup leta 2011, naslednje leto pa ubranila naslov. Skupaj s Slovaško, takrat kot Češkoslovaška, pa je pokal v njenih rokah ostal še petkrat, vključno z zaporednimi naslovi v letih 1983-85.

Šafarova je danes vnovčila tretjo zaključno žogico, to pa je bilo tudi tretji brejk Čehinje v nizu, saj je vodila tudi 2-0 in 4-2. ''Fantastična zmaga'', je dejala Lucie pred domačim občinstvom. ''Res je lepo zmagati pred tako izjemnimi navijači''. Ja, v O2 Areni se jih je zbralo kar 13,000. ''Vse točke so bile zelo tesne'', je še dodala Šafarova, ki se je v uvodnem nizu vrnila po zaostanku 2-4, ko je nanizala 4 igre zapored.

Kvitova je zmagala nekoliko lažje, z napakami pa ji je pripomogla tudi Petkoviceva. Čehinja ima v posamičnih obračunih pokala Fed razmerje 22-6, z Nemko pa je sedaj izenačila stanje na 4-4. Kljub temu, da je Petkoviceva prišla v Prago na krilih zmage zaključnega tolažilnega turnirja serije WTA v Sofiji, je bila domača favoritinja danes premočna. Ob vsem tem ima tudi izkušnje, saj je bila dvakrat član ekipe, ki je osvojila Fed Cup. Na drugi strani Nemke niso slavile v tem tekmovanju že vse od leta 1992.

Jutri sta na sporedu najprej dva posamična dvoboja, v obrnjenem vrstnem redu. Kvitova bo igrala s Kerberjevo, Šafarova pa s Petkovicevo, v kolikor pa Nemkam uspe čudežni povaratek, pa bodo o zmagovalkah letošnjega pokala Fed odločale dvojice.