Petra Kvitova pripeljala Češko do 3. naslova v pokalu FED!

09.11.2014
Ženska češka teniška reprezentanca je v treh korakih prišla do naslova v pokalu FED!

PRAGA, ČEŠKA - Češka je v finalu pokala FED premagala Nemčijo s 3:1 in še tretjič v zadnjih 4 letih prišla do zmagovalnega pokala.

Češka je kot neodvisna država prvič osvojila Fed Cup leta 2011, naslednje leto pa ubranila naslov. Skupaj s Slovaško, takrat kot Češkoslovaška, pa je pokal v njenih rokah ostal še petkrat, vključno z zaporednimi naslovi v letih 1983-85.

Odločilno 3. zmago  v finalnem obračunu, je prispevala najboljša Čehinja Petra Kvitova (4. na WTA), ki je v dramatičnem dvoboju premagala Nemko Angelique Kerber (10.) s 7:6(5), 4:6, 6:4 v nizih. Petra ima sedaj razmerje zmag in porazov v pokalu FED 23-6. Sodelovala je pri vseh 3 zmagah Češke.

Igralki sta kazali veliko nervozo in ob koncu niza izgubljali svoj servis. V podaljšani igri je bila Čehinja trdnejša in je po 1 uri in 16 minutah povedla v nizih. Kerber si še ni opomogla od izčrpljujočega 1. niza in že je zaostajala z 0:3 v 2. nizu. Kvitova je verjetno pred seboj že videla zmago in je začela grešiti, kar je izkoristila Nemka ter izenačila na 3. V 10. igri je prišla do brejka in vse je začelo znova. V 3. nizu je Angelique povedla s 3:0, a je bilo čez nekaj časa 4:4. V 9. igri je Petra naredila odločilni brejk in ga potrdila v naslednji igri. Slavje Čehinj se je začelo.... .

Ker je bilo že vse odločeno, so 4. dvoboj posameznic odpovedali in odigral se je le še dvoboj v parih, ki so ga za tolažbo dobile Nemke!