Odličen začetek sezone Bedeneta v Čenaju!

31.12.2012
ČENAJ, INDIJA - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene (86. na ATP) je fantastično začel novo teniško sezono.

Na zadnji dan starega leta je 23-letni slovenski tenisač Aljaž Bedene začel sezono 2013, v 1. krogu ATP 250 turnirja v indijskem Čenaju pa je gladko, pravzaprav rutinirano pospravil s portugalskim igralcem Joaom Souso (101. na ATP) z rezultatom 6-3, 6-2.

Jasno, Aljaž je že na začetku sezone pokazal, da se ne bo sprijaznil le z vlogo statista na ATP turneji. Na prvem turnirju v Čenaju, kjer so organizatorji poskrbeli za skoraj 400,000 USD nagradnega sklada, je takoj preskočil prvo oviro in dobil 20 točk, v žep pa najmanj 6,660 ameriških zelencev.

Prvi tekmec Ljubljanačana je bil Portugalec Joao Sousa, vrstnik iz Guimaraesa, s katerim pa se zanimivo do danes še nista pomerila. Portugalec, je tako kot Aljaž, v letu 2012 večino časa prebil na challengerjih, kjer je osvojil dve lovoriki, toda na trdi indijski podlagi je bil brez rešitve v dvoboju z našim teniškim asom.

V 73 minutah igre, v katerih je Aljaž štirikrat odvzel servisno igro, ni bilo dvoma o tem, kdo bo odšel med 16 najboljših. Sousa je imel eno samcato žogo za brejk v 2. nizu, pa še ta je bila lahek plen za Aljaža.

Aljaž Bedene je uspešno vstopil v novo teniško leto. V 1. krogu Čenaja je zlahka opravil s portugalskim tekmecem

Po začetnih 2-2 je Aljaž stopil na plin in se z brejkom odlepil. V 8. igri je Portugalec poizkušal vse, da bi se obdržal v nizu, a več kot do izenačenja (40:40) ni uspel priti, že v naslednji pa je še enkrat oddal servisno igro s tem pa tudi niz. Podobno se je dogajalo v drugem delu. Bedene je po brejku le še stopnjeval ritem igre in izpustil samo 14 točk v 2. nizu, na svoj prvi servis pa le eno (14/15). Zmaga, čista kot solza, ga pelje v 2. krog, kjer se bo pomerils 6. nosilcem Robinom Haasejem. Le ta je s 7-5, 6-3 ugnal domačina Yukija Bhambrija.

''Zadovoljen sem s predstavo, ki se jo danes prikazal. Nisem začel najbolje, a sem z vsako točko igral bolje in se kasneje zelo lagodno počutil. Čutil sem, da vodim igro, priigral sem si veliko priložnosti. Prvič sem tu na turnirju, pogoji so res odlični. S komerkoli bom igral v naslednjem krogu, bo verjetno težko, toda mislim da sem v dobri formi in tekmecu ne bo lahko priti preko mene'', je povedal Aljaž po dvoboju.

25-letni Haase in Aljaž še nista uspela prekrižati loparja, tako bosta imela priložnost pomeriti moči prvič. 'Tulipan' je na 56. mestu računalniške lestvice ter bo papirnati favorit, ki pa bo imel vse prej kot lahko delo. Aljaž je v očitno dobri formi in zaželimo mu srečno v novem letu, da sezono popestri z vstopom v četrtfinale in zmago nad nekoč 33. igralcem sveta Haasejem, ki je tudi dvakratni zmagovalec ATP turnirja v Kitzbühlu (2011 in 2012).

V Čenaju v glavnem delu nastopa tudi Blaž Kavčič. Prva tekma ga čaka v torek, ko mu bo nasproti mreže stal Španec Roberto Bautista Agut.