Cirstea po hudi bitki premagala Hercogovo v polfinalu ITF turnirja v Dubaju

11.12.2020
DUBAJ, Z.A.E. - Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog je po tesnem boju izgubila z Romunko Sorano Cirsteo v polfinalu 100,000 USD vrednega ITF turnirja serije WTT v Dubaju.

Združeni arabski Emirati so ta teden prizorišče ITF WTT turnirja za dekleta z nagradnim skladom 100,000 ameriških dolarjev, na njem pa je Polona Hercog vpisala polfinale.

Prva dama slovenskega tenisa je bila blizu finalu kot 2. nosilka, a jo je danes v polfinalu po 2 urah in 27 minutah s 7-5, 4-6 in 7-5 ugnala Sorana Cirstea iz Romunije.

Polona, ki je na 52. mestu WTA lestvice, je pred tem petkrat igrala s 30-letno Romunko, rezultat pa je bil 3:2 za Cirsteo. Danes je slednja povišala prednost, tudi na trdi podlagi je sedaj v prednosti z 2:1. Nazadnje sta se sicer merili lani na pesku v Luganu, slavila je Slovenka.

V uvodnem nizu je 86. igralka sveta vpisala dva brejka, enega ob koncu, s tem, da je že vodila 5-2. V drugem je 29-letna Polona povedla 3-1, a se je morala za niz še kako potruditi, saj je tekmica izenačila na 3-3. V 7. igri je s še enim brejkom ušla ter nato izenačila v 'setih'. Izjemen boj smo videli v 3. nizu. Obe sta držali servis vse do 12. igre, ko je Cirstea zabila zadnji žebelj v krsto ter se prebila v finale.

Bo pa v finalu, a v dvojicah, nastopila Kaja Juvan. Lovoriko bo lovila v paru s Španko Aljono Bolsovo Zadionov.