Cleveland: 1. nosilka izločila Juvanovo, Hercogova v 2. krogu

24.08.2021
CLEVELAND, ZDA - V 1. krogu WTA 250 turnirja v Clevelandu, sta Slovenki prišli do polovičnega izkupička.

Polona Hercog in Kaja Juvan sta se pred OP ZDA ustavili še v Clevelandu, kjer na trdi podlagi poteka WTA 250 turnir imenovan Tennis in the land.

20-letna Kaja Juvan je v 1. krogu dobila najtežjo tekmico, pomerila se je s 1. nosilko Darjo Kasatkino, trenutno 27. igralko sveta ter pričakovano izgubila s 6-3, 6-3.

24-letna Rusinja je letos v dobri formi in spet napreduje po lestvici, za zmago nad Ljubljančanko, ta teden 109. na WTA lestvici, pa je potrebovala 1 uro in 27 minut. Kasatkina je bila predvsem boljša na izkoristku prvega servisa, tu je dominirala, priigrala pa si je kar 18 brejk žogic, od tega jih je izkoristila 7. Kaja je imela v tem elementu igre statistiko 4/7. Več kot polovico iger je torej dobila z brejkom, tako kot Kasatkina. Razmerje točk v prvem medsebojnem obračunu je bilo 72:57.

30-letna Polona Hercog (85. na WTA) je imela veliko več sreče pri žrebu v 1. krogu. Prvič se je srečala z 22-letno neznano domačinko Mario Mateas, šele 342. na WTA lestvici. Poraz Štajerke sploh ni prišel v poštev proti tako nizko rangirani tekmici in Polona je vse na svoj mlin pripeljala po 1 uri in 23 minutah. Američanka ni imela veliko možnosti na dober prvi servis Polone, ki je petkrat vzela začetni udarec, enega pa izgubila. Razmerje točk na koncu, 61:52.

V 2. krogu bo imela precej več dela, srečala se bo z vrstnico iz Romunije Irino Camelio Begu, 74. igralko sveta. To bo njun četrti medsebojni dvoboj, Hercogova pa še ni okusila zmage. Romunka jo je ugnala leta 2012 na pesku v Palermu, nato pa leta 2015 na trdi podlagi v Washingtonu in Seulu.