Davidu Ferrerju v Bastadu že 5. naslov v letošnjem letu!

15.07.2012
BASTAD, ŠVEDSKA - Španski teniški igralec David Ferrer letos zbira lovorike kot po tekočem traku. Na peščenem ATP turnirju v Bastadu, si je prilastil že peti naslov v letu 2012.

30-letni prebivalec Valencie David Ferrer letos niza zmago za zmago, saj je na ATP 250 turnirju v Bastadu (358,425 USD) osvojil že 5. turnir v letošnji sezoni, na drugi strani pa njegov današnji tekmec v finalu Nicolas Almagro zbira medsebojne poraze s Ferererjem.

David Ferrer je v velikem, vsešpanskem finalu skandinavskega teniškega turnirja v le 68 minutah in rezultatom 6-2, 6-2 prišel do slavja. 1. nosilec ni imel nikakršnih težav v igri z rojakom Nicolasom Almagrom, ki je še včeraj upal, da bo v 11. medsebojnem obračunu le prišel do zmage. No, zelo se je uštel, saj mu je Ferrer še enkrat pokazal lekcijo tenisa, tokrat na SkiStar Swedish Opnu. Almagro si je verjetno danes bolj zeželel premagati Ferrerja kot pa osvojiti lovoriko, saj mu je 10 zaporednih porazih že močno načelo samozavest v tekmah s prijateljem iz reprezentance. Nič čudnega, da je naredil kopico nepotrebnih napak.

David Ferrer ne pozna poraza z N.Almagrom (11-0), v Bastadu pa je letos že petič odprl šampanjec

Ferrerr je na poti do 16. turnirske zmage (31. finale) oddal le en niz, v žep pa pospravil 64,700 evrov. Finale je bila bitka dveh nekdanjih prvakov, zmagovalec leta 2007 Ferrer pa je v prvem delu tekme povedel 4-2, v 8. igri pa še enkrat odvzel servis za dobljeni niz. Almagro, šampion iz leta 2010 v Bastadu, je dobil 9 točk od 29 na Ferrerjev servis v 2. nizu, kar je bilo premalo, da bi se resneje upiral in lahko pomislil, da izsili tretji del.

Za Ferrerja je bilo to 51. zmaga v letošnjem letu ob 9 porazih, Almagro, ki je letos že izgubil z Davidom v Buenos Airesu, pa ima v finalih sedaj razmerje 12-6.