Derbi svetovnega tenisa v roke zimzelenemu Federerju!

28.02.2014
DUBAJ, Z.A.E. - Švicarski teniški čarovnik Roger Federer je dobil derbi ATP500 turnirja v Dubaju. V polfinalu je premagal večnega tekmeca Novaka Djokoviča po treh nizih.

32-letni Roger Federer je spet vroč, spet čara! V polfinalu 'malega mastersa', turnirja serije ATP500 z nekaj manj kot 2 milijona USD denarnega sklada, je s 3-6, 6-3 in 6-2 premagal večnega rivala Novaka Djokoviča. 32. medsebojni dvoobj je postregel z vzburljivimi trenutki, švicarski teniški velezvezdnik pa ne izpusti medsebojno prednost. Ja, Novak je lovil izenačenje na 16-16, prav tako jubilejno 550. zmago na ATP Touru, a po zaslugi zimzelenega Baselčana bo moral na izenačenje in omenjeno število zmag še počakati.

Federer bo v finalu lovil 6. naslov v Dubaju.

Srb je nadigral Federerja v 1. nizu, a nato je Švicar 'trgal' do konca ter bo jutri za naslov meril moči s Tomašem Berdychom.

Roger Federer je našel mešanico igre, ki je prinesla uspeh nad 2. igralcem sveta Novakom Djokovičem

Djokovič je takoj vzel servisno igro Federerju in dobil niz po le 36 minutah. Izgledalo je, da ga ne more nič ustaviti do 550. zmage v karieri in izenačenja z živo legendo. No, potem si je privoščil serijo napak, ki jo je ponavljal vse do konca, a treba je dodati, da ga je v to s fantastično igro Švicar dobesedno prisilil. Tudi, ko je izvlekel dobre udarce je bil tu Federer z maestralnimi potezami, s tem pa dokazal, da ga nekateri zastonj pošiljajo v penzijo. Slika se je na terenu popolnoma spremenila s prvim brejkom Baselčana za 4-2 v 2. nizu. Federer je dominiral in bo več kot zasluženo odmeril moči s Tomašom Berdychom, ki je v drugem polfinalu s 7-5, 7-5 odpravil Philippa Kohlschreiberja.

''Mislim, da je bil ključ v agresivni igri, ki sem jo pokazal'', je povedal Švicar, ki je v Dubaju brez Edberga, je pa z njim Severin Luthi. ''Vem, da sem bil v manjših težavah po 1. nizu, poskušal sem ostati napadalen in pri tem tudi konsanten. Povrh vsega je deloval tudi servis, že prej pa mi je bilo jasno, da brez dobrega začetnega udarca ne bom imel toliko možnosti''.

Čeh Tomaš Berdych pa bo drugo leto zapored v finalu Dubaja. Lani je končal kot finalist, porazil ga je Novak Djokovič. Za sabo ima sedaj 11 dobljenih tekem, Nemca pa je dobil še osmič, v statistiki pa ima en poraz. Druga pesem je v dvobojih s Federerjem, kjer je Švicar boljši z 11-6, a nazadnje sta se srečala prav lani v Dubaju, kjer je zmagal Berdych.

28-letni češki tenisač bo naskakoval 10. turnirski naslov.