Djokovič v finalu rimskega Mastersa strl peščenega kralja iz Majorke!

18.05.2014
RIM, ITALIJA - Srbski teniški velezvezdnik Novak Djokovič je tretjič zmagovalec ATP Mastersa v Rimu.

Sanjski finale na Foru Italicu med Rafaelom Nadalom in Novakom Djokovičem je pripadel srbskemu teniškemu mojstru s 4-6, 6-3, 6-3. Peščenega kralja je strl po izgubljenem prvem nizu in napovedal izjemen boj za lovoriko na bližajočem se Roland Garrosu.

Najboljša teniška igralca sveta dominirata na Mastersu v Rimu, saj sta si razdelila naslove v zadnjih desetih letih. Španec jih ima 7, Srb pa 3.

Sedemkratni zmagovalec Rima Rafa Nadal je v prvih treh obračunih turnirja moral iztisniti vse iz sebe, da je sploh prišel do polfinala, kjer je zlahka odpihnil Dimitrova, toda v velikem finalu, 41. medsebojnem dvoboju dveh največjih rivalov zadnjih let, je naletel na Beograjčana, ki je iz povsem drugega testa kot ostali. Ja, Novak je v tem trenutku boljši od Rafe, dobil je četrti zaporedni medsebojni obračun in kot smo napisali, obeta sem nam vroč, vroč turnir v Parizu, kjer bo Nadal lovil deveti naslov, Djokovič pa edinega, ki mu še manjka v zbirki Grand Slamov.

Veliki humanitarec Novak Djokovič je na terenu po zmagi izrisal srce nato pa na kamero spisal podporu Srbom in Bošnjakom po katastrofalnih poplavah. Srb bo celoten znesek, več kot pol milijona USD, ki jih je dobil za naslov, podaril v te namene. Vsa čast Nole!

Za razliko od prejšnjih treh tekem, je Djokovič tokrat oddal niz na Foru Italicu,  ki je bil odkrito na strani Srbskega teniškega asa. Ja, tako močne podpore Novak skoraj nima nikjer drugje.

V uvodnem nizu je suvereno začel Nadal, saj Novak še bi zagnal motorje. Priigral si je dva brejka prednosti, ki pa jih je skoraj zapravil do konca 'seta'. S tremi dobrimi servisi se je izvlekel in nato dobil uvod. Novak, soočen z izpadom, je šel v 2. niz bolj agresivno. Stopil je v igrišče in diktiral tempo, povedel 2-0, ni veliko manjkalo tudi, da bi se odlepil za 4 igre razlike. Borbeni Španec je nato izničil njegovo prednost, od popolnega povratka pa ni bilo nič.

Prvič po letu 2008, ko je Djokovič v finalu Rima premagal Wawrinku, se je igral 3. niz, ki ga lahko označimo za zelo 'norega' in zanimivega. Novak je začel z brejkom (2-0) in držal Nadala tudi na naslednjem servisu tekmeca. Po štirih izenačenjih in 12 minutah, se je 27-letni Majorčan spet izvlekel in niz postavil na začetek, a samo na semaforju. Od tega trenutka pa do konca tekme je Srb osvojil 12 točk, peščeni kralj pa samo 3. V manj kot desetih minutah je številke na semaforju obrnil iz 3-3 do 6-1 ter dvignil tretjo lovoriko v večnem mestu.