Domači favorit Anderson bo v finalu Johannesburga izzval Devvarmana!

05.02.2011
JOHANNESBURG, JUŽNA AFRIKA - 4. nosilec in domači adut ATP turnirja serije 250 v Johannesburgu Kevin Anderson, se bo v velikem finalu boril za lovoriko z Indijcem Somdevom Devvarmanom.

Južnoafričan Kevin Anderson si je finale domačega turnirja priigral po nizu zaostanka v polfinalu proti Francozu Adrianu Mannarinu.

6-7(3), 6-0, 6-4 se je glasil končni rezultat dvoboja, v katerem je Anderson izstrelil 19 asov ter si priboril drugi karierni finale. 24-letni Južnoafričan je v prvem nizu že vodil 4-1, a ga je francoski kolega ujel ter dobil tajbrejk. No, domačina izgubjeni niz ni zmedel ter je v nadaljevanju stopil na plin ter zmagal po dveh urah.

Kevin je prvič igral v finalu ATP turnirja pred tremi leti v Las Vegasu, kjer mu je lovoriko pred nosom speljal Sam Querrey, z jutrišnjo zmago pa bi prišel do prvenca in postal prvi Južnoafričan z naslovom po Wesleyu Moodieju, ki je slavil leta 2005 v Tokiu.

Kevin Anderson lovi svoj prvenec pred domačimi gledalci

Nasproti mreže mu bo v finalu stal Indijec Somdev Devvarman, ki je v polfinalu s 6-2, 6-4 izločil Van der Merweja in tako preprečil prvi južnoafriško finale v zgodovini. Tudi 25-letni Indijec bo v finalu pisal podobno zgodbo kot Kevin Anderson. Le enkrat je igral na zadnji dan turnirja. To je bilo dve leti nazaj v domačem Čenaju, ko mu je lovoriko 'ukradel' Marin Čilić. Dejstvo je, da bu jutri eden od finalistov prišel do prvenca.