Kevin Anderson v rojstnem kraju do prvega zmagoslavja v karieri!

06.02.2011
Na ATP turnirju serije 250 v južnoafriškem mestu Johannesburg, se je prvega naslova v karieri veselil domačin Kevin Anderson.

Rodil se je v Johannesburgu, stalno prebivališče ima v Johannesburgu in prav v Johannesburgu je Kevin Anderson prvič v svoji teniški karieri dvignil lovoriko s turnirjev serije ATP.

To mu je uspelo danes, ko je v velikem finalu 442,500 USD vrednega turnirja ugnal Indijca Somdeva Devvarmana s 4-6, 6-3, 6-2.

Podobno kot v polfinalu, je trenutno 59. igralec sveta Anderson tudi v finalu izgubil prvi niz, nato pa prestavil v višjo prestavo ter kot prvi Južnafričan po letu 2005 (Tokio) in Wesleyu Moodieju dvignil pokal, ki ga prejme zmagovalec. Visokorasli Kevin (203 cm), ki je na OP Avstralije v uvodnem krogu izgubil proti Blažu Kavčiču, je v 2 urah in 19 minutah zadel 11 asov in od desetih priložnosti za brejk izkoristil štiri. V drugem nizu je bil zelo suveren, v tretjem pa Indijcu ni uspelo priti do odvzema servisa, medtem ko je novopečeni zmagovalec prišel do dveh brejkov.

Oba finalista sta do danes enkrat že igrala v finalu ATP turnirjev, a sta oba tudi ostala praznih rok. Indijcu pred dvema letoma ni uspelo narediti končnega koraka v domačem Čenaju, Južnoafričanu pa je pred tremi spodrsnilo v Las Vegasu.

Indijec Somdev Devvarman je izgubil svoj drugi finale turnirjev serije ATP

Zmagovalec je za zmago prejel ček v vrednosti 76,500 USD in 250 točk, finalist pa 40,300 USD in 150 točk.