Dominic Theim brez izgubljenega niza do slavja na ATP500 turnirju v Riu

26.02.2017
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Junak letošnjega ATP500 teniškega turnirja v Riu je Avstrijec Dominic Thiem.

2. nosilec peščenega ATP500 turnirja v Riu De Janeiru Dominic Thiem je v finalu s 7-5, 6-4 ugnal Španca Pabla Carrena-Busto in osvojil prvo letošnjo lovoriko.

Thiem si je priigral drugi naslov na turnirjih serije 500, osmega v karieri in sedmega na pesku. Še prejšnji teden je lopar vihtel na dvoranskem turnirju v Rotterdamu, odšel na drugi konec sveta ter slavil brez izgubljenega niza.

Vse od 1. kroga naprej je bil Thiem prvi favorit, saj je Nišikoriju spodrsnilo že na prvi oviri. Staus je upravičil na veličasten način. Na tronu v Riu je nasledil Rafaela Nadala in Davida Ferrerja. 23-letnik iz Wiener Neustadta je finale končal po 1 uri in pol, v vsakem nizu pa je prišel do dveh brejkov. Bil je boljši tekmec in je zasluženo dvignil pokal na dogodku vrednem skoraj 1,5 milijona ameriških dolarjev.

Dominic Thiem je trenutno 8. tenisač sveta, pred njim pa je bleščeča kariera. Ni malo tistih, ki ga čez čas vidijo tudi na samem vrhu lestvice.

Ob koncu je treba omeniti tudi Norvežana Casperja Ruuda. Najstnik se je prebil do polfinala in  je postal najmlajši polfinalist po Borni Čoriću (Basel 2014) in bo v ponedeljek uvrščen nekje okrog 140. mesta na lestvici ATP. Mladenič je prav tako najnižje rangirani polfinalist na turnirjih serije 500 po Alexandru Zverevu, ki je bil leta 2014 v Hamburgu uvrščen šele na 285. mesto lestvice ATP. Zanimivo branje o Norvežanu - tenisaču prihodnosti v blogu Aleša Cverlina pa si preberite tukaj.