Pablo Cuevas se je v Riu dokopal do uspeha kariere

22.02.2016
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Zmagovalec ATP turnirja serije 500 v Riu De Janeiru je Urugvajec Pablo Cuevas.

Na južnameriški peščeni turneji je bil v Buenos Airesu in Riu največji favorit Rafael Nadal, toda Španec je na obeh turnirjih klonil v polfinalu, tisti, ki je dobil njegov skalp, pa je nato tudi postal zmagovalec. Prejšnji teden v Argentini je to uspelo Dominicu Thiemu, v bodočem olimpijskem mestu Riu De Janeiru pa Pablu Cuevasu. Urugvajec je v finalu s 6-4, 6-7(5), 6-4 premagal Argentinca Guida Pello.

30-letni urugvajski tenisač je vpisal četrto turnirsko zmago in prvo po točno enem letu, ko je bil najboljši v Sao Paulu. Postal je prvi, ki je premagal pet zaporednih teniških igralcev, ki igrajo z levo roko, na poti do naslova. Vse to mu je prineslo več kot 300,000 USD in 500 ATP točk.

''Zelo sem srečen, da sem osvojil turnir serije 500, še posebej pa po tem, ko sem v polfinalu premagal tudi Nadala, največjega peščenega igralca v zgodovini. Finale je bil zelo tesen in Guido je prijeten igralec. O njem mislim vse najboljše'', je povedal Urugvajec.

Finale Ria je prekinil dež, saj sta šla tekmeca v garderobo za 3 ure in pol. Oba sta bila na turnirju nepostavljena, zadnji finale nepostavljenih na turnirjih serije ATP500 pa smo videli v Valencii 2011, ko je Granollers premagal Monaca. Cuevas, 45. igralec sveta, je najnižje uvrščeni zmagovalec turnirjev serije 500 po Mayerju in Hamburgu 2014.

Argentinec Guido Pella je bil v prvem finalu kariere, od danes naprej pa se nahaja v TOP50 na ATP lestvici.