Dominika Cibulkova prišla do uspeha kariere v Moskvi!

23.10.2011
MOSKVA, RUSIJA - Slovaška teniška igralka Dominika Cibulkova, je v četrtem poskusu prišla do prvenca na WTA turneji. V finalu močnega WTA turnirja v Moskvi je bila s 3:6, 7:6(1), 7:5 boljša od Estonke Kaje Kanepi!

Čeprav je bila Slovakinja kot 8. nosilka proti nepostavljeni Estonki na papirju favoritinja, je dobro vedela, da je pred njo težka naloga, saj je do sedaj izgubila edina medsebojna dvoboja, ki sta se tudi odločala v 3 nizih.

Kaja Kanepi je igrala zelo napadalno in brejk v 4. igri 1. niza je bil dovolj za vodstvo z 1:0 v nizih. V 2. nizu sta obe igralki držali servis do podaljšane igre. Estonka ni izkoristila priložnosti za odvzem servisa nasprotnici pri rezultatu 5:5, kjer bi lahko prišla kasneje do zmage v dveh nizih. Podaljšano igro je gladko dobila Slovakinja in rezultat je bil izenačen na 1:1 v nizih. V 3. nizu sta bili obe neomajni pri servisu do 3:3, nato pa je sledilo kar 5 zaporednih brejkov. Pri vodstvu s 6:5 je Cibulkovi uspelo ohraniti servis in prvi naslov na WTA turnirjih je bil tu. Dominika je vrgla lopar visoko v zrak in se od veselja ulegla na tla!

Kitajka Peng Šuaj je tako je ostala edina igralka izmed top 20 na svetu brez naslova na WTA turnirjih. Obe finalistki imata sedaj razmerje zmag in porazov v finalih WTA turnirjev 1:3. Poražena Estonka je lahko vseeno zadovoljna, saj je igrala prvič v finalu WTA - Premier turnirja!

Dominika Cibulkova je v 1. krogu premagala Polono Hercog s 6:3,7:6(3)!