Hercogova klonila po skoraj 2 urah boja, Srebotnikova začela z zmago!

19.10.2011
MOSKVA, RUSIJA - Naša najboljša teniška igralka Polona Hercog, se je v igri posameznic na močnem WTA turnirju v Moskvi poslovila že v 1. krogu. Z zmago pa je turnir dvojic začela Katarina Srebotnik!

Polona Hercog ''ni imela sreče'' pri žrebu na 721.000$ vrednem WTA turnirju v Moskvi (trda podlaga, dvorana). Že v 1. krogu je bila njena nasprotnica Slovakinja Dominika Čibulkova, ki je na koncu slavila s 6:3, 7:6(3) v nizih. Dvoboj je trajal 1 uro in 53 minut!

Slovakinja je bila v 1. nizu za nianso boljša v večini elementov teniške igre. Naši igralki je 2 x odvzela servis, svojega pa izgubila enkrat.

2. niz je bil veliko bolj izenačen. Obe igralki sta enkrat izgubili svoj servis, Polona pa je dosegla 4 ase(4/1). Dvoboj se je odločal v podaljšani igri, kjer pa je bila Čibulkova bolj spretna in se je na koncu veselila zmage po dveh zaporednih nizih.

20. igralka sveta Dominika Čibulkova je tako prišla do druge zmage v medsebojnih dvobojih z našo Polono (2:1).

Hercogova je z nastopom v 1.krogu zaslužila 5.500$ in osvojila 1 WTA točko!

Dominika je bila tokrat premočna!

Kata in Kveta z uspešnim začetkom

Prvi nosilki turnirja v igri dvojic, Slovenka Katarina Srebotnik in Čehinja Kveta Peschke, sta v 1. krogu upravičili vlogo favoritinj. Nasprotnici sta bili Španki Nuria Llagostera Vuves in Arantxa Parra Santonja, ki sta presenetljivo dobili 1. niz s 6:4. Prvi nosilki sta potem stvari postavili na svoje mesto in na koncu slavili v šampijonski podaljšani igri. Rezultat se je glasil 4:6, 6:0, 10:4 v nizih!

Zmagovalki sta si že priigrali 5.735$ (skupaj) in 120 WTA točk!