Đokovič 'razbil' Cicipasa, na OP Avstralije je zmagal še desetič

29.01.2023
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Ja, ja, Novak Đokovič je še desetič slavil na OP Avstralije in nekako postal največji tenisač v zgodovini.

22. turnirjev za grand slam, 10. v Avstraliji in 28 zaporedno dobljenih dvobojev v deželi 'tam spodaj'. Tam, kjer so ga lani izgnali po kopici stvari, ker je prišel na turnir kot necepljen itd.... V samem finalu Melbourna pa je letos s 6-3, 7-6(4), 7-6(5) nadigral še Stefanosa Cicipasa in postal živa legenda tega športa.

Že v prvem nizu je bilo zelo zanesljiv, v 4. igri je odvzel servisno igro tekmecu iz Grčije, ki ni bil niti blizu odzemu začetnega udarca. V 2. nizu je Ccipas nekoliko dvignil tempo oz. nivo igre ter je imel celo žogo za niz na servis Srba, a je ni izkoristil. Med to igro so ga navijači tekmeca zelo iznervirali, spet se je znesel tudi na Ivaniševičem. V podaljšani igri nato Cicipas ni zadržal koncentracije. Nole je izkoristil vse njegove napake in povedel 2:0 v nizih. Na začetku 3. niza je Grk edinkrat na tekmi prišel do brejka a kaj, ko je izjemni Đokovič odgovoril z ribrejkom. Do konca niza sta zadržala začetni udarec, v podaljšani igri pa je bil največji vseh časov spet v svojem elementu in prišel do zaslužene zmage.

Kljub lanski deportaciji je nadaljeval niz zmag v Avstraliji in zbral 10. naslov, nazadnje je tu moral skloniti glavo v četrtfinalu leta 2018. Avstralija je turnir, na katerem je začel zbirati zmage na turnirjih velikke četverice, prvič je bil tu nepremagljiv leta 2008. Srbski teniški zvednik se je z 22. naslovi na grand slamih izenačil s špansko legendo Rafaelom Nadalom, oba imata sedaj dve lovoriki več od Federerja, ki je kot upokojeni že izpadel iz igre za največjega v zgodovini tenisa, če štejemo naslove na grand slamih.

Đokovič je bil v 132. finalu kariere, zbral je 93. turnirskih zmag in vse bolj se zdi, da bo podrl tudi ta rekord, ki ga ima v rokah Connors. Za nameček bo v  ponedeljek spet številka 1 na svetovni teniški lestvici, je tudi tenisač, ki je na vrhu najdlje časa. Začel bo 374. teden na 1. mestu ATP lestvice.

Po zadnji osvojeni točki finala so ga premagala čustva. Najprej je padel na tla in se razjokal, odšel do klopi in se pokril z brisačo. Hitro je pohitel do družine in skupaj proslavil še en izjemen uspeh.