Fantastična Tamara Zidanšek velika zmagovalka ITF turnirja v Gyoru

15.05.2016
GYOR, MADŽARSKA - Komaj 18-letna Tamara Zidanšek se je na 25,000 USD vrednem ITF turnirju na Madžarskem dokopala do naslova, kar je izenačitev najboljšega rezultata v karieri.

Osemnajstletna Tamara Zidanšek (249. na WTA) je junaikinja peščenega ITF turnirja v Gyoru na Madžarskem. Konjičanka je prišla do 8. karierne lovorike, druge letos in druga na turnirjih tega ranga, kar pomeni, da je izenačila najboljši izid.

Ja, osem naslovov med članicami ima že najstnica iz TK Ptuj, Ta teden je spet blestela, tudi v velikem finalu, kjer je kot nepostavljena premagala 4. nosilko Jekaterino Aleksandrovo (228. na WTA) s 6-4, 6-4. ČESTITKE TAMI !

V finalu je nekoliko bolje začela Rusinja, ki je prva prišla do brejka, a ta del teniške igre danes ni bil odločilen. Aleksandrova je v 1. nizu vodila 4-2, nato pa je Zidanškova nanizala štiri zaporedne igre in v 2. nizu takoj še dve za vodstvo 6-4, 2-0. V dvoboju je bilo kar 14 brejkov, več kot polovica iger se je končala z odvzemom servisa, kar 8 pa jih je pristalo na računu Tamare, ki je v vsakem nizu vpisala enega več od 21-letne tekmice. Zidanškova je bila statistično nekoliko boljša v vseh pogledih, predvsem pa je odigrala finale kot to naredijo najboljše igralke tenisa. Zasluženo se je veselila izenačitve najboljšega izida kariere potem, ko je lani slavila na 25,000 USD vrednem ITF turnirju v Bolgariji.

Zidanškova vse se bolj vzpenja po WTA lestvici, slavje v Gyoru pa ji prinaša novih 50 točk, s tem pa tudi karierno uvrstitev. Na novi bo že okrog 220. mesta in očitno je Polona Hercog morda že v letošnji sezoni dobila resno tekmico v boju za status najboljše slovenske teniške igralke.