Fantastični, vrhunski finale Odprtega prvenstva ZDA, v roke Sereni Williams!

10.09.2012
NEW YORK, ZDA - Najboljša ameriška teniška igralka Serena Williams je na domačem turnirju za grand slam v New Yorku pripravila predstavo, ki ji v tem trenutku ni kos nobena tenisačica, niti 1. igralka sveta Viktorija Azarenka. V vitrini ima Serena sedaj 15. naslovov s turnirjev za veliki slam!

Serena Williams in Viktorija Azarenka sta pripravili enega najboljših ženskih finalov s turnirjev za grand slam v zadnjih letih. Fantastična predstava obeh akterk gledalcev ni pustila ravnodušnih, ne na stadionu, ne pred malimi ekrani. Bitka za 'biti ali ne biti' v ameriškem nacionalnem teniškem centru Billie Jean King, na največjem objektu za tenis na svetu, ki sprejme 22,550 ljudi, pa je na koncu pripadla sedaj že štirikratni zmagovalki Sereni Williams.

Mlajša od sester Williams je ena najboljših teniških igralk v zgodovini, vsekakor pa najboljša v zadnjem desetletju. OP ZDA je osvojila kot sedemnajstletnica leta 1999, ko je vknjižila prvenec na turnirjih za veliko nagrado, danes pa je na istem prizorišču po treh nizih s 6-2, 2-6 in 7-5 super tenisu prišla do 15. lovorike, 4. v Flushing Meadowsu.

Serena je z današnjo zmago povečala medsebojno razmerje zmag in porazov z 22-letnico iz Minska (10-1) ter ji zadala četrti žebelj v letošnjem letu, za nameček jo je po koncu današnjega finala spravila v jok. Kako ne, Vika, junakinja OP Avstralije, si je prav tako zaslužila naslov, a zmagala lahko le ena.

Serena Williams se veseli 4. zmage na OP ZDA in 15. na turnirjih za grand slam

Fantastična Serena v 1. nizu

V uvodnem nizu je na terenu obstajala le ena igralka - Serena. Belorusinja se je trudila na vso moč, da bo parirala trikratni zmagovalki OP ZDA, a kaj, ko so strani Američanke prihajali projektili. Serena je zadevala winnerje z vseh strani, proti koncu seta, ko ji je v 8. igri uspelo še drugič streti servis nasprotnice (prvi brejk je bil v 2. igri), pa je na lasersko vodene winnerje poplesavala na eni nogi. V prvih 34 minutah je 30-letna Serena prišla do 16 winnerjev, Azarenka, ki slovi kot napadalna igralka, pa le do 2 ter je ostala brez priložnosti za brejk.

Vika vrača udarec

Drugi del se je začel po notah Belorusinje. V 1. igri je izkoristila napake tenisačice iz Palm Beach Gardensa, odvzela servisno igro, z nepopustljivostjo pa je na noge spravila poln Arhur Ashe. Sereni je v 3. igri sodnik dosodil ''foot fault' (prestop), a se je Američanka zadržala in ni ponovila scene izpred treh let in bizarnega polfinala (sodnici je dejala, da ji bo zatlačila žogico v grlo) s Kim Clijsters. No, ob menjavi strani je sodniku le namenila namrščen pogled in 'sočno' besedo. Američanka je imela v 4. igri zapravljeno točko za vrnitev v niz, od tu naprej pa se je morala sprijazniti, da bo odločal 3. niz. Vika je z drugim brejkom povedla 4-1 ter prizemljila tekmico, ki je v 1. nizu pokala od samozavesti.

V Flushing Meadowsu se je nazadnje ženski finale na tri nize igral pred 17. leti, ko je Steffi Graf  leta 1995 s 7-6, 0-6 in 6-3 premagala Moniko Seleš.

Serena iz pekla do nebes (video)

Azarenka je danes prišla po zmago ne glede na to, da se ni znašla proti res odlični Sereni v uvodnem delu tekme. Boj za vsako žogo, vsak centimeter igrišča, se je dokončno razvnel v 3. nizu. Prva igra je prinesla dve brejk žogi za Belorusinjo, druga pa dve za Američanko, ki sta jih nevtralizirali, v tretji pa je Azarenka od dveh vezanih izkoristila drugo po napaki Serene, ki pa je zakockano hitro priigrala nazaj. Kakšen tenis in dramo sta ponudili finalistki za zaključek. Belorusinja je z brejkom v 7. igri malo kasneje prišla do servisne igre za zmago, toda neverjetna Serena se s tem ni strinjala. Osvojila je tri igre zapored za vodstvo 6-5, vse skupaj pa pretvorila v eno najslajših zmag v njeni karieri.

Viktorija Azarenka je bila primerna tekmica za Sereno v finalu OP ZDA, do zmage pa ji ni manjkalo veliko

Fenomenalna poletna sezona je za Američanko. Zmaga na Wimbledonu, zmaga na olimpijskem turnirju in sedaj še zmaga na OP ZDA. Na vseh treh turnirjih je na poti do naslovov premagala tudi današnjo nasprotnico, ki bo kljub porazu ostala na vrhu WTA lestvice.

Definitvno smo z ženskim finalom več kot zadovoljni. 2 uri in pol brutalnega tenisa pred polnim stadionom ne bo tako hitro pozabljenih. Serena je na koncu zadela 44 winnerjev (Azarenka 13) ter napravila 45 nevsiljenih napak (Azarenka 28), zadela 13 asov (Azarenka 0) ter strla tekmico v samem zaključku.