Serena zbombardirala tudi Erranijevo, V finalu OP ZDA z Azarenko

08.09.2012
NEW YORK, ZDA - V velikem sobotnem finalu posameznic Odprtega prvenstva ZDA se bosta udarili 1. igralka sveta Viktorija Azarenka in domača favoritka Serena Williams. Finale, ki je vredno finala.

Brez vsake trohice dvoma sta se v finale ženske posamične konkurence zadnjega turnirja za grand slam v sezoni zasluženo uvrstili Viktorija Azarenka in Serena Williams.

Prva je kot 1. igralka sveta in kot 1. nosilka v polfinalu preobrnila rezultat in s 3-6, 6-2 in 6-4 izločila nekdanjo zmagovalko Marijo Šarapovo (3. nosilka), Američanka pa je poskrbela za še eno sanjsko predstavo ter enostavno  deklasirala Italijanko Saro Errani  (6-1, 6-2). Če je Belorusinja nekako garala za vstop v zadnji ženski tekmovalni dan, je trikratna zmagovalka Flushing Meadowsa zabavala gledalce z bombastično igro. Winnerji (38-6), asi (9-0),...so se vrstili eden za drugim, mala Sara je dobro uro lahko le nemočno opazovala šov Williamsove, ki je pred 13. leti osvojila OP ZDA kot 17-letno dekle. Takrat je v finalu premagala Martino Hingis.

Viktorija Azarenka je prišla v finale, a tam jo čaka izjemna Serena s katero je letos izgubila vse tri dvoboje,  v karieri pa je od desetih dobila le enega

Viktorija Azarenka je prišla v finale, a tam jo čaka izjemna Serena s katero je letos izgubila vse tri dvoboje, v karieri pa je od desetih dobila le enega

Marija Šarapova je začela veliko bolj ostro. V 1. nizu je prišla do dveh brejkov prednosti in 5-1, to pa je bilo dovolj za niz. Kakorkoli, že proti konca prvag dela se je videlo, da se Azarenka ne bo kar tako predala ter bo nadaljevanje še kako zanimivo. ''Proti koncu prvega niza sem začela igrati bolje, občutek je bil pravi'', je povedala Vika.  ''Čeprav sem izgubila prvi set sem čutila, da lahko obrnem potek''.

Prav takšno je bilo nadaljevanje tekme prvega polfinala letošnjega OP ZDA. Belorusinja je oddala prvo igro na svoj servis, potem pa so prišle njene minute. Izgubljeno je ekspresno nadoknadila ter nanizala šest iger od naseldnjih sedmih in izenačila. Odločal je 3. niz, v katerem sta bili letos obe dominantni. Azarenka je šla v zaključek z 11-0 v odločilnih nizih  v letu 2012, Šarapova pa celo z 12-0.

Razplet tekme je prišel ob koncu, po zmagi Azarenke pa je dišalo že ves čas 3. niza. Belorusinja je zlahka prihajala do servisnih iger medtem, ko se je Rusinja več ali manj mučila. Odločilni brejk se je zgodil ob koncu.

''Marija je resnično dobra igralka. Vedela sem, da se ne bo predala do zadnje točke. Poskušala sem držati ritem in izkoristiti priložnost, ki jo bom dobila'', je bila presrečna Vika, ki se je prvič uvrstila v finale OP ZDA ter drugi grand slam finale v letošnjem letu potem, ko je že osvojila OP Avstralije. Januarja je v Melbournu dvignila lovoriko prav po finalni zmagi nad Šarapovo.

Šarapova je bila po porazu seveda razočarana, a njeni nastopi na letošnjih turnirjih za veliki slam so odlični. Po finalu Melbourna je osvojila Roland Garros in kompletirala zbirko z vseh štirih turnirjev velike četverice.

Šarapova odhaja iz OP ZDA po polfinalu

Serena Williams bo v soboto lovila 15. lovoriko s turnirjev za grand slam. Njena zmaga nad Erranijevo je čista kot solza. ''Kakšna želja po zmagi! Ko pokaže takšno igro kot danes je nepremagljiva. Definitivno je najboljša igralka na sveu'', je Američanko pohvalila Italijanka. ''Potrudila sem so kolikor sem se lahko. V 1. nizu sem poskušala tudi z malo višjimi žogami iz osnovne črte - ni šlo. Zato sem v nadaljevanju zaigrala agresivneje, a tudi to ni imelo učinka'', je še dodala Erranijeva, ki je bila prva italijanska tenisačica v polfinalu OP ZDA, ko govorimo o odprti dobi tenisa. Po drugi strani je Sara letos nanizala izjemne rezultate, a kaj, ko ima proti TOP 5 tenisačicam razmerje 0-20.

Na vprašanje, kaj isli o finalu, je Erranijeva dejala: ''Azarenka je močna in odlična igralka, a mislim, da je igra Serene nivo višje''.

Američanka, ki je ponavadi kritična do svoje igre, je bila tokrat zadovoljna. ''Definitivno sem igrala odlično, boljše kot prejšnje tekme. Proti Sari moraš dati vse od sebe. Je dobra igralka in je lahko ponos svoji deželi. Zadnje čase je izjemno napredovala''.

Sara Errani je bila v polfinalu brez trohice možnosti za uspeh

V finalih grand slamov ima mlajša od sester Williams razmerje 14-4, z nasprotnico, ki ji bo stala nasproti mreže pa 9-1. Ni vprašanja katera je favoritinja finala!