dodaj med priljubljene priporoči stran
Moj profil:  prijavi se!

Federer izkušenejši in boljši od Žemlje!

Federer izkušenejši in boljši od Žemlje!

04. jan 2012 11

DOHA, KATAR - Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je po uspešno opravljenih kvalifikacijah in zmagi v 1. krogu Dohe tokrat prvič v karieri pomeril moči z živo teniško legendo Rogerjem Federerjem.



30-letni švicarski teniški as Roger Federer, lastnik 16. zmag na turnirjih za grand slam, se ni dal presenetiti ter je Žemljo ugnal s 6-2, 6-3 po točno 1 uri igre. Kljub pričakovanemu porazu se pet let mlajši Kranjčan iz Katarja lahko vrača več kot dobre volje.

Če smo po videnem v Abu Dhabiju mislili, da je Federer povsem izven forme, smo se še kako zmotili. Z današnjo predstavo proti Žemlji, ki je dejansko igral zelo dobro in hrabro, je dokazal, da bo še kako eden od favoritov tudi na OP Avstralije.

Za Federerja je bila to 19. zaporedna zmaga na turnirjih serije ATP. ''Pomembno je bilo, da me ni zmotil veter'', je dejal Švicar. ''Ko sem bil mlajši sem imel s tem velike težave, sedaj pa sem se navadil''.

Branilec naslova v Dohi je Žemlji v 1. nizu dvakrat odvzel servisno igro, v drugem pa se je Kranjčan držal vse do 8. igre, ko je Federer povedel 5-3. Po točno 1 uri igre je zadnjo igro na svoj začetni udarec dobil brez izgubljene točke ter povedal, da je vesel z dvema zmagama na začetku sezone, pri katerih ni imel težav. Ja, Roger ni izgubil vse od polfinala OP ZDA, ko ga je premagal Novak Djoković.

Roger Federer je bil pričakovano boljši od Žemlje v 2. krogu ATP turnirja v Dohi

Roger Federer je bil pričakovano boljši od Žemlje v 2. krogu ATP turnirja v Dohi

Grega Žemlja? Igral je hrabro in proti najboljšemu tenisaču v zgodovini dobil 5 iger. Dosegel je več asov (5-2) in ni napravil nič dvojnih napak, a Federer je pač Federer.

Za Gorenjcem je odličen začetek letošnje sezone in naj se tako nadaljuje. Čestitke Grega za prikazano v Dohi, turnirju, kjer je nagradni sklad več kot 1 milijon USD.

 

Qatar ExxonMobil Open
Kategorija: ATP World Tour 250
Datum: 03.01.2011-08.01.2012
Žreb: S-32 D-16
Podlaga: Trda
Nagradni sklad: $ 1,110,250
http://www.qatartennis.org/
------------------------------------------------------------------
2. krog:

04.01.2012 R16 (3)  J Tsonga  defeats  F Cipolla  76(8) 63 
04.01.2012 R16 (1)  R Nadal  defeats  D Gremelmayr  62 62 
04.01.2012 R16 (2)  R Federer  defeats  G Zemlja  62 63 
04.01.2012 R16 (7)  M Youzhny  defeats  I Karlovic  62 67(3) 63
04.01.2012 R16 (8)  A Seppi  defeats  G Garcia-Lopez  75 63 
04.01.2012 R16 (5)  V Troicki  defeats  M Bachinger  76(6) 61 

 

pripravil: L.S.

foto: zimbio.com





 


Oceni:

Deli z ostalimi:

Marijan406
04.01.2012 ob 18:50
komentarjev: 245
9

Izgubiti proti Federerju nikakor ni sramotno, sploh pa, če osvojiš 5 iger in imaš nekaj priložnosti za brejk.
Bravo Grega!
  ni všeč (0)

Galvani
04.01.2012 ob 18:50
komentarjev: 2733
objav v forumu: 228
231

ni blo slabo. Čestitke Grega za odlične nastope v Dohi, zdej pa naprej v nove zmage na ATP Touru. Federer je pač Federer ;)
  ni všeč (-2)

Babolat96
04.01.2012 ob 18:51
komentarjev: 1
0

Ni blo slabo :D fajn je igral Grega:D
  ni všeč (0)

opaopa
04.01.2012 ob 18:54
komentarjev: 1046
objav v forumu: 63
25

Kar dobra igra Žemlje. Škoda za 2 zapravjeni break priložnosti v 1 setu. Mogoče bi lahko na Federerjev 2 servis spravil malo več žog v igrišče saj jih je kar nekaj poslal v mrežo. Si je pa pridobil potrebne izkušnje in upam, da je s tem dvobojem spoznal, da se da konkurenčno igrati tudi proti
Top igralcem...Bravo za hrabro igro. Veliko sreče mu želim v nadaljevanju sezone
  ni všeč (0)

Rafa fan
04.01.2012 ob 19:18
komentarjev: 29
10

Bravo Grega! Dobra igra ! ampak saj veš dobra igra proti fenomenalinim igralcem = 5 gameov. Care si samo tako naprej..
Gremo novim zmagam nasproti.
  ni všeč (0)

Poletač
04.01.2012 ob 22:09
komentarjev: 1989
objav v forumu: 121
88

Za zmago bi moral Grega igrati match kariere, Roger pa na nivoju Abu Dhabija, tako pa je bilo vse skupaj nekako pričakovano. Začetek sezone je odličen, z 32. osvojenimi točkami je praktično pokril lanski Melbourn, vse kar bo osvojil do 7. februarja, ko brani 80 točk za zmago nad Tomicem v Coloundri, pa bo plus. Upam, da bo letos zmanjšal oscilacije na minimum!:)
  ni všeč (0)

Boreas
05.01.2012 ob 08:55
komentarjev: 996
objav v forumu: 89
232

Usoden je bil v bistvu precej prenizek odstotek zadetih prvih servisov. Le 50%. Po zadetem prvem servisu je Grega praviloma lahko diktiral tempo in igral svojo igro, večino točk je tudi dobil. Drugi servis je bil pač torpediran in Federer je zlahka nabiral točke zgolj z napadanjem drugega servisa.

Sedaj ko gledam - je imel Grega v vseh ostalih dvobojih v Dohi večji procent zadetih prvih servisov.
  ni všeč (-1)

benac
05.01.2012 ob 09:24
komentarjev: 1247
objav v forumu: 499
113

Lepo je videt, ko je na prvi strani ATP-ja v članku z Rogerjem tudi naš igralec in tokrat je celo pravilno navedeno, da je iz Slovenije, gremo!!! :)
  ni všeč (0)

Fedex
05.01.2012 ob 11:02
komentarjev: 1000
objav v forumu: 1
374

Boreas, Žemlja je odigral nekaj lepih točk, ampak za kaj več trenutno ni na dovolj visokem nivoju. Roger tud ni igral vsakega gema na polno. Break je nardil glih, kdaj se mu je zahotelo. Pa nočem rečt, da je Grega slab igralec. Samo to, da kako zanimivo je opazovat te velike razlike v kvaliteti med vrhunskimi igralci. Verjetno se je tud Grega počutil, kot da igra proti nezemljanu, na trenutke.
  ni všeč (-1)

opaopa
05.01.2012 ob 13:38
komentarjev: 1046
objav v forumu: 63
25

Jaz se strinjam z uporabnikom Boreasom. Odstotek 1 setvisov in kot sem že zgoraj napisal več zadetkov v igrišče, ko je Federer udaril 2 servis. Če bi mu to uspelo(za kar ne dvomim, da je sposobem že zdaj) bi bilo še kako zanimivo. Pa resnično upam, da Žemlja ne razmišlja tako kot uporbnik Fedex, ker potem ne bo uspehov. V dvoboj je treba vedno na zmago in brez
občutkov kako "oh in sploh" je tvoj nasprotnik. Pa če igraš proti tako imenovanemu "nezemljanu" ali pa komerkoli drugem.
Brez dvoma je pa Žemlja veliko pridobil s tem dvobojem. Zdaj pa še v nadaljevanju sezone na polno :)
  ni všeč (0)

Fedex
05.01.2012 ob 14:20
komentarjev: 1000
objav v forumu: 1
374

No zdaj, kak jaz razmišljam, to ne veš a ne. Hočem pa povedat, da ti lahko stopiš na igrišče z namenom, da zmagaš, ampak realnost te hitro udari po buči. Morš bit pa res naiven, da greš v dvoboj s Federerjem in z uspehi, kot jih ima Grega do sedaj, z namenom zmagat. Lahko greš v dvoboj poskusit dat vse od sebe, ne pa zmagat. To je namreč velika razlika.
  ni všeč (0)


Za komentiranje morate biti prijavljeni!

prijava ali