Izjemni Žemlja v Dohi polepšal silvesterski večer z zmago nad Fogninijem!

31.12.2012
DOHA, KATAR - Prvi slovenski teniški 'reket' Grega Žemlja je sanjsko začel novo sezono belega športa.

26-letni Grega Žemlja v novo sezono vstopa kot 55. tenisač sveta, na silvesterski večer pa je na močnem, več kot 1 milijon USD vrednem ATP turnirju v Katarju ugnal Italijana Fabia Fogninija, 45. s svetovne teniške lestvice.

Čeprav je favorizirani Italijan pred tem dvakrat premagal Kranjčana, pa tokrat zapušča turnir sklonjene glave. Žemlja se je v 2. krog uvrstil z rezultatom  6-2, 3-6, 6-4 kar priča, da ostaja v 'nori' formi, ki ga je krasila vso drugo polovico leta 2012 in je fantastično pripravljen pred OP Avstralije. O tem ni dvoma.

V 2. krogu Grega pričakuje 2. nosilca Richarda Gasqueta, če bo Francoz seveda premagal kvalifikanta Iana Hernycha.

Grega Žemlja je po zmagi v uvodnem krogu milijonskega turnirja serije ATP v Katarju že pripravljen na naslednjega tekmeca

Žemlja je ''popolno'' začel obračun s 25-letnim Italijanom, rojenim v San Remu. Povedel je 4-0 in šokiral tekmeca, ki se ni sestavil do konca niza. Ujel je sicer ritem, zaostanek pa je bil prevelik. Če bi Grega izkoristil eno izmed štirih žog za brejk v 7. igri, bi se 'set' končal še prej kot v pol ure.

V nadaljevanju je Gorenjec tlakoval pot k hitri zmagi z odvzemom servisa v 3. igri, potem pa je Fognini le zaigral bolje. Vrnil se je v tekmo, kasneje pa tudi s še enim brejkom dobil 2. niz. Odločitev je padla v drmatičnem odločilnem nizu, kjer se je slovenski teniški as dvakrat pobral iz zaostanka, v 10. igri pa v stilu najboljših pokopal vse upe nasprotnika. Brejk je pomeni tudi vstop v 2. krog, ki mu prinaša najmanj 20 točk in 17,300 USD.

Ja, res odlično sa začela Žemlja in Bedene teniško leto, saj je slednji par ur prej v Čenaju prav tako preskočil 1. krog, Kavčiča pa takšno delo v Indiji čaka danes.