Federer se je v prvem nizu privajal na nov lopar, nato zaigral precej bolje

17.07.2013
HAMBURG, NEMČIJA- Švicar je odigral prvo tekmo z novim loparjem, ki ima večjo glavo. V prvem nizu se je na lopar očitno še privajal, a je v nadaljevanju vendarle zaigral precej bolje in se na koncu suvereno veselil zmage.

Federer se je tako po petih letih spet vrnil na turnir v Hamburg, kjer je doslej že štirikrat slavil. Danes je imel samo v prvem nizu težave z domačinom Danielom Brandsom, ki je prvi niz celo dobil. Prvi nosilec letošnjega turnirja je v naslednjih dveh nizih vendarle dvignil raven svoje igre in z enim brejkom v drugem nizu in dvema brejkoma v odločilnem nizu poskrbel za zmago. (3-6,6-3 in 6-2).

"Mislim da je dobro zame, da sem imel že na začetku tako težko tekmo in da sem prišel v naslednji krog. Takšne tekme so izjemno pomembne, saj je vedno težko ko izgubiš prvi niz, saj si potem ne moreš več privoščiti neizsiljenih napak v prelomnih trenutkih. Danes mi je v nadaljevanju uspelo zaigrati bolje, to je vedno dobro tudi za naslednje kroge" je po tekmi dejal štirikratni zmagovalec Hamburga Roger Federer.

Roger se bo v naslednjem krogu pomeril proti Češkemu kvalifikantu Janu Hajeku, ki je danes nekoliko presenetljivo v treh nizih izločil Latvijca Ernesta Gulbisa z 6-4, 2-6 in 6-4.

V konkurenci prav tako ostaja zmagovalec Bastada Carlos Berlocq, ki je bil v izjemno dolgi tekmi po dveh urah in 31 minutah, boljši od Slovaka Martina Kližana s 4-6, 6-1 in 7-6(5). Lanski zmagovalec Argentinec Juan Monaco, ki zadnje čase ni v najboljši formi, je danes presenetljivo gladko ugnal neugodnega Francoza Gaela Monfilsa s 6-4 in 6-4. V naslednjem krogu bo tekmec Argentinca Francoz Benoit Paire.