Federer v Hamburgu še išče pravi ritem, a vseeno gladko zmaguje!

19.07.2013
Prvopostavljeni nosilec Hamburga, Švicar Roger Federer, se bo v četrtfinalu pomeril z domačinom Florianom Mayerjem. V osmini finala je izkušeni Baselčan gladko v dveh nizih z 6-4 in 6-3 ugnal Čeha Jana Hajeka. V naslednji krog gladko tudi drugi nosilec Tommy Haas.

Švicar tekme sicer ni začel najbolj zanesljivo saj si je Hajek že v prvi igri uspel priigrati možnost za odvzem servisa. Federer je zdržal in nato v 4. igri uspel priti do prednosti z 3-1, a že v naslednji igri je sledil rebrejk iz strani češkega kvalifikanta. Igralca sta nato do konca niza uspela zadržati svoje začetne udarce, vse do zadnje igre, ko je 31-letni Švicar najprej zapravil štiri set žogice, a je nato vendarle izkoristil peto žogico za brejk in posledično osvojitev niza z 6-4.

V drugem nizu je rekorder po številu osvojenih grand slamov (17) zaigral nekoliko zanesljivejše, saj nasprotniku ni ponudil niti ene brejk priložnosti medtem, ko je sam z brejkom v 6. igri drugega niza poskrbel za odločilno prednost. Federer je imel priložnost tekmo zaključiti že v osmi igri drugega niza a je zapravil kar pet žogic za zmago. Vendarle je na svoj servis v naslednji igri odigral suvereno in z svojim sedmim asom rutinirano zaključil tekmo. Roger je danes sicer slabo izkoriščal brejk priložnosti, saj je od 13 priložnosti za odvzem servisa nasprotniku izkoristil le 3 (13-10).

Prvi in drugi nosilec letošnjega turnirja!

"Še zmeraj iščem pravi ritem tukaj, vendar dlje kot bom ostal na turnirju, bolj zanesljivo in bolje bom igral" je po zmagi dejal 31-letni teniški čarovnik.

Švicar se po zmagi ponovni ni mogel izogniti vprašanjem na temo svojega novega loparja: "Še zmeraj se malo privajam na lopar, moram videti kako točno lopar reagira na vsak udarec. Pomembno je, da ne mislim ves čas na to, da imam nov lopar, ampak pač to sprejeti in iti naprej."

V četrtfinale je brez težav napredoval tudi domači veteran Tommy Haas. Nemec, ki se je v prejšnem dvoboju pošteno namučil z našim Blažem Kavčičem, je tokrat brez težav v dveh nizih z 6-2 in 6-4 odpravil Argentinca Carlosa Berlocqa. Južnoameričan je tako prekinil svojo serijo zmag, saj je pred tem dobil kar sedem zaporednih obračunov.

2-Tommy Haas (Germany) beat Carlos Berlocq (Argentina) 6-2 6-4
14-Fernando Verdasco (Spain) beat 4-Jerzy Janowicz (Poland) 7-5 4-0 (Janowicz retired)
3-Nicolas Almagro (Spain) beat Guillermo Garcia-Lopez (Spain) 6-2 6-3
12-Fabio Fognini (Italy) beat Marcel Granollers (Spain) 6-2 6-4
5-Juan Monaco (Argentina) beat 9-Benoit Paire (France) 6-3 2-6 6-2

Pripravil: Izidor Kolar