ŠOK: Federer zapušča Melbourne že po 3. krogu!

23.01.2015
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Eden najboljših teniških igralcev v zgodovini Roger Federer zapušča letošnje OP Avstralije precej hitreje kot je mislil in so predvidevali tudi največji skeptiki. V 3. krogu je Švicarja izločil tokrat odlični Andreas Seppi.

Italijanski teniški igralec Andreas Seppi je ime dneva v deželi prvega Grand Slama sezone. V 3. krogu je zdržal in z odlično ter agresivno igro na kolena spravil velikega Švicarja s 6-4, 7-6(5), 4-6 in 7-6(5).

Ni dvoma, gre za največje presenečenje dosedanjega dela OP Avstralije. Andreas Seppi je vpisal največjo karierno zmago in iz žreba vrgel enega od največjih favoritov za naslov. ''Premagati Federerja na Grand Slamu, tekmi na tri dobljene nize, je vsekakor zame poseben trenutek'', je bil vzhičen trenutno 46. igralec sveta. ''Jasno, na začetku sem le prišel na teren in hotel uživati kar se da'', je dodal Italijan, ki je pred tem desetkrat zapored izgubil 33-letnim Baselčanom.

Andreas Seppi je vpisal največjo zmago na turnirjih velike četverice in prekinil črn niz porazov (23) s TOP10 igralci sveta

Federer ne bo videl 12. polfinala zapored v deželi 'down under'. Nazadnje je tako zgodaj v Melbournu izpadel leta 2001 s Clementom.

''Bil je le slab dan. Poskušal sem igrati bolje, a je bilo težko po zaostanku dveh nizov. Imel sem priložnosti, samo...točke v pomebnih trenutkih niso bile na moji strani. Vedel sem, kako je bil pomemben drugi niz, ko sem ga izgubil je zabolelo. Ja, sem razočaran'', je dejal štirikratni zmagovalec OP Avstralije, ki se je soočil so 50 vinerji z loparja Seppija. Sam je sicer zadel 7 vinerjev več.

Seppi je tudi prekinil niz 23. zaporednih porazov s TOP10 igralci sveta, nazadnje pa je št.2 premagal (Nadal) leta 2008. V osmini finala bo Italijan prekrižal lopar z mladim domačinom Nickom Kyrgiosom, ki se je prvič znašel v 4. krogu po zmagi nad Malekom Jazirijem s 6-3, 7-6(6), 6-1.

''Kaj ni delovalo? Servis? Bekend? Forehand? Rekel bi, da me je izdalo vse po malem. Vseskozi sem imel občutek, da ne pridem do svoje igre. Kljub vsemu sem se držal in imel v tajbrejku 2. niza vodstvo 4:1, v najbolj pomembnih trenutkih pa mi ni šlo nič od rok. Zdi se mi, da zaradi tega, ker nisem imel ritma, v nakaterih trenutkih sem igral preveč pasivno, kjer bi drugače napadal...V nadaljevanju sem imel priložnost, da vse to popravim, a nekako me je zlomil izgubljeni 2. niz, vse pa se je ponovilo v četrtem'', je razjasnil Federer in dodal, da ni imel dobrega občutka že pred tekmo.

''Vedel sem, da bo naloga težka, da je Seppi odličen tenisač. Pripravil sem se na dvoboj, vendar ga nisem odigral tako kot bi moral, veliko zaslug za to pa ima tudi Andreas zaradi odlične igre''.

Federer ni bil presenečen, da je igral popoldne: ''Koga briga kdaj se igra. To ni izgovor. Morda bi bilo bolje, če bi igral zvečer, vendar to sploh ni pomembno. On je igral dobro, jaz ne in to je izkoristil''.

Roger? Izpadel. Rafa? Preživel. Grigor? Se muči. To pa ne velja za Andya Murraya, ki je danes silovito prešel Portugalca Joaa Souso s 6-1, 6-1, 7-5. Zdi se, da je poleg Djokoviča Britanec v najboljši formi, seveda pa ne smemo odpisati tudi drugih, predvsem aktualnega branilca naslova Stana Wawrinko in zgoraj omenjenega domačina Nicka Kyrgiosa.

Murray je v Melbournu igral že tri finala, pa vedno ostal praznih rok. Žejen je slavja na Happy Slamu, naslednja prepreka pa mu bo Bolgar Grigor Dimitrov. Slednji je danes po ogromnih težavah šele po petih nizih spravil an kolena nekdanjega presenetljivega finalista OP Avstralije Marcosa Baghdatisa. V medsebojnih dvobojih je 4-2 za najboljšega britanskega tenisača.

''Mislim, da sem igral dobro. Diktiral sem večino točk, imel kontrolo iz osnovne črte, žogico sem udarjal čisto. Za mano je dobra predstava'', je izjavil Škot.

Grigor Dimitrov je izkoristil 4 žogice za brejk od 18 in s težavo, šele po petih nizih strl odpor Marcosa Baghdatisa

V avstralskem dvoboju 3. kroga je Bernard Tomic premagal Samuela Grotha s 6-4, 7-6(8), 6-3, Tomaš Berdych pa je ustavil 'nalet' Viktorja Troickega. Čeh (7. na ATP) je bil le previsoka ovira za Srba, ki se je lani vrnil po suspenzu zaradi dopinga. V žepu je imel 10 zaporednih zmag, kljub vsemu pa je zanj to najboljši rezultat v karieri v Melbournu.

Nadal se je sestavil, sedaj ga čaka Anderson

Rafael Nadal, zmagovalec Mlebourna 2009, je ekspresno osvojil prva dva niza v tekmi z Izraelcem Dudijem Selo ter si tlakoval pot do hitre zmage. Pravo olajšanje za Španca po ''mučenju'' v 2. krogu, ko ga je v šahu držal Tim Smyczek.

V prvih dveh nizih je Majorčan oddal vsega 25 točk, Seli pa preprečil, da bi bil prvi Izraelec v osmini finala po letu 1992. V naslednjem krogu čaka Nadala Kevin Anderson, ki bo vsekakor veliko večji zalogaj in nova nevarnost.

Nick Kyrgios (Australia) beat Malek Jaziri (Tunisia) 6-3 7-6(6) 6-1
14-Kevin Anderson (South Africa) beat 24-Richard Gasquet (France) 6-4 7-6(3) 7-6(6)
Bernard Tomic (Australia) beat Samuel Groth (Australia) 6-4 7-6(8) 6-3
Andreas Seppi (Italy) beat 2-Roger Federer (Switzerland) 6-4 7-6(5) 4-6 7-6(5)
6-Andy Murray (Britain) beat Joao Sousa (Portugal) 6-1 6-1 7-5
10-Grigor Dimitrov (Bulgaria) beat Marcos Baghdatis (Cyprus) 4-6 6-3 3-6 6-3 6-3
7-Tomas Berdych (Czech Republic) beat Viktor Troicki (Serbia) 6-4 6-3 6-4