Ferrer in Murray preživela najmanj do polfinala Šanghaja!

14.10.2011
ŠANGHAJ, KITAJSKA - Na predzadnjem masters teniškem turnirju leta v šanghaju (3,24 milijona USD) smo dobili polfinaliste. Po seriji presenečenj, sta se v polfinale le uvrstila dva izmed favoritov Andy Murray in David Ferrer, družbo pa jima delata Keji Nišikori in Feliciano Lopez.

Španec David Ferrer, ki se je že uvrstil na zaključni turnir (tretjič), ki bo konec novembra v londonski O2 Areni, je s 6-7(5), 6-2, 7-6(2) izločil Andya Roddicka, ki je bil postavljen za 10. nosilca. Za Ferrerja je bila to okrogla 50. zmaga v sezoni (50-14).

Oba sta zadela 11 asov, v tretjem nizu pa je Španec ubranil vseh pet priložnosti za brejk Američana ter na koncu zmagal po 2 urah in 34 minutah borbe. 29-letni Roddick, ki je Ferrerja izločil na OP ZDA, je v štirih dvobojih zadel 39 asov, a je že brez možnosti za uvrstitev na zaključni masters. Kot 16. ima preveč zaostanka, da bi ujel 8. mesto, ki še pelje v London.

Ferrer se je z današnjo zmago uvrstil v osmi polfinale sezone, jutri pa bo lovil 6. finale proti rojaku Felicianu Lopezu. Za slednjega je to drugi polfinale v Šanghaju potem, ko je danes izločil Nadalovega krvnika Floriana Mayerja s 6-2, 6-4 po 70 minutah igre. Za 30-letnega Španca je bila to tretja zaporedna zmaga nad Nemcem, ki je moral svoj servis oddati trikrat.

David Ferrer je v tajbrejku 3. niza dobil obračun z Andyem Roddickom

Nišikori prvič v polfinalu mastersa

Drugi polfinale tvorita Britanec Andy Murray in Japonec Keji Nišikori. Če je uvrstitev Murraya v polfinale pričakovana (Škot tudi brani naslov), pa je Japonec naredil še stopničko več v svoji karieri. Ni več daleč čas, ko bo Nišikori postal najvišje uvrščeni Japonec v odprti dobi tenisa. 21-letnik je danes imel za nasprotnika Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova, ki je sicer izstrelil 12 asov, a je bil daleč od polfinala. Nišikori je uspel ubraniti kar 6 brejk priložnosti od 7 in slaviti s 6-4, 6-3.

''Tu se počutim kot doma'', je povedal Japonec, ki je letos aprila igral v finalu Houstona. ''Igranje v polfinalu je izjemen dosežek in mi veliko pomeni. Dobro sem se pripravil na današnji obračun. Vedel sem, da me bo čakalo veliko slajzov, zato sem bil previden''.

Japonec je že sedaj velika zvezda na Japonskem. Ustavljajo ga na cesti in prosijo za avtogram, sam pa uživa v tem, kar mu prinaša življenje. ''Mislim, da sta nogomet in baseball najbolj priljubljena športa na Japonskem, a v zadnjih dveh, treh letih je postal popularen tudi tenis'', pravi Keji.

Poraženi Dolgopolov je letos eden od igralcev, ki so najbolj napredovali. Kot 22-letnik je v letu 2011 igral v devetih četrtfinalih, 31. julija pa je prvič v karieri tudi dvignil pokal za turnirsko zmago. To mu je uspelo v Umagu, ko je v finalu premagal domačina Marina Čilića.

Keji Nišikori se je uvrstil v svoj prvi polfinale turnirjev serije ATP 1000

Britanec Andy Murray je v zadnjem četrtfinalu dneva rutinirano pospravil z največjim presenečenjem turnirja kvalifikantom Matthewom Ebdenom. Avstralec proti 4. igralcu sveta ni imel veliko možnosti in je položil orožje pri rezultatu 6-3, 6-2.