Fognini in Berlocq do prvencev v Stuttgartu in Bastadu!

15.07.2013
Moška peščena teniška turnirja serije ATP250 v Stuttgartu in Bastadu sta dobila zmagovalca. To sta Italijan Fabio Fognini in Argentinec Carlos Berlocq, oba pa sta prvič v karieri dvignila lovoriko na ATP-jih.

BASTAD, ŠVEDSKA - Na švedskem peščenem turnirju ATP250 v Bastadu, se najbolj smeje Argentincu Carlosu Berlocqu. Južnoameričan, ki je v 2. krogu izločil Blaža Kavčiča je potrdil, da Ljubljančan igra na visokem nivoju, a je žal naletel na zelo razpoloženega Argentinca, ki je v fantastični formi ter je že 9 tenisač letos, ki je osvojil naslov kot tridesetletnik.

Berlocq je v Bastadu nasledil rojaka Zabaletto, ki je bil na švedskem najboljši 2003 in 2004. V finalu je s 7-5, 6-1 ugnal Fernanda Verdasca, za to pa je potreboval 1 uro in 38 minut. Letos mu je uspelo priti v finale VTR Opna, vendar ga je takrat odpravil Juan Monaco, no, v nedeljo se veseli prvenca.

V uvodnem nizu je Berlocq povedel že 4-1, pa ga je Španec ujel. Videlo se je, da je nervozen  zaradi igranja v finalu, zapravil je tudi  2 priložnosti za niz pri 5-4 in Verdascov servis, končno pa mu je uspelo brejk žogico konvertirati v naslednji izmenjavi. Le ta je pomenila tudi osvojen niz, ki je dvignil njegovo samozavest. 74. igralec sveta je v drugi in šesti igri z brejkoma dokončno strl nasprotnika iz Madrida, ki je nastopil v prvem finalu po marcu  2012.

SkiStar Swedish Open
Datum: 08.07.2013 - 14.07.2013
Nagradni sklad: € 433,770

Carlos Berlocq (Argentina) beat 8-Fernando Verdasco (Spain) 7-5 6-1

Fabio Fognini je poleg  denarne  nagrade v last prejel tudi prrstižnega Mercedesa

Fabio Fognini je poleg denarne nagrade v last prejel tudi prrstižnega Mercedesa

STUTTGART, NEMČIJA - 26-letni Italijan Fabio Fognini je po dveh porazih v finalih ATP turnirjev tokrat v Stuttgartu šel do konca. Najboljši teden na ATP Touru je zaključil z veliko zmago v finalu proti domačinu Philippu Kohlschreiberju s 5-7, 6-4, 6-4 in se domov odpeljal s  prestižnim Mercedes-Benz A 45 AMG, 'Edition 1'. Za nameček  se je obogatil še s 74,000 evri.

''Končno, po dveh finalih sem osvojil naslov. Ta teden sem res igral odlično in vesel sem, da sem tudi v finalu prikazal dobro igro in  zmagal'',  je takoj po finalu dejal igralec iz San Rema, ki je kot drugi Italijan, po Gaudenziju (1994), zaigral v finalu Stuttgarta.

V tesnem  prvem nizu smo videli 5 brejkov, zadnjega, v 12. igri pa je vpisal Kohlschreiber, ki je  tako dobil tudi uvodni niz. No, Italijan se ni vdal. Takoj  v  uvodni igri drugega niza je odvzel servis tekmecu, ga obdržal do konca  in izenačil, v tretjem pa dokončno strl domačina za prvenec na turneji.

Kohlschreiber je poskušal priti do četrte lovorike na domačih tleh, v Stuttgartu pa bodo čakali še naprej na svojega zmagovalca. Zadnji Nemec, ki je tu dvignil pokal, je bil Michael Stich leta 1991.