Soderling najboljši v Bastadu, Ferrero pa v Stuttgartu!

17.07.2011
Kar tri izmed štirih turnirjev serije ATP in WTA, ki so se igrali ta teden, so dobili španski predstavniki. Če Robin Soderling v finalu Bastada ne bi ugnal Davida Ferrerja, bi imeli Španci 100% izkupiček.

BASTAD, ŠVEDSKA - Šved Robin Soderling je v zadnjih treh letih vseskozi igral finale domačega turnirja na pesku, danes pa je osvojil drugo lovoriko. Kot 1. nosilec je v velikem finalu pospravil s Špancem Davidom Ferrerjem s 6-2, 6-2 ter se veselil 10. turnirske zmage (10-10), že 4. v letošnjem letu.

Finale med prvima postavljenima igralcema je bil v Bastadu spet na sporedu po letu 2006, ko je Tommy Robredo premagal Nikolaja Davidenka, začel pa se je z zamudo zaradi dežja. Robin, 5. igralec sveta,  je bil danes premočen za Ferrerja, ki je v prvem nizu izgubil servis v 1. in 7. igri, v drugem pa je ubranil tri brejk priložnosti in se rešil zaostanka 0-5. Kljub temu mu v 69 minutrah ni uspelo iztržiti več kot štiri igre proti izjemnemu Švedu, ki je dominiral skozi celten teden. Lekcijo tenisa je v polfinalu pokazal tudi Čehu Tomasu Berdychu, ki je v četrtfinalu izločil Blaža Kavčiča.

David Ferrer je tako edini španski tenisač, ki je ta teden izgubil finale ter ostaja pri 11 lovorikah v karieri.

SkiStar Swedish Open 2011
Bastad, ŠVE
12.07.2010-18.07.2010
Nagradni sklad: $398250

17.07.2011 F (1)  R Soderling  defeats (2)  D Ferrer  62 62

Mercedes SLK 350 BlueEFFICIENCY, avto, ki ga je za zmago v svojo garažo odpeljal Juan-Carlos Ferrero

STUTTGART, NEMČIJA - Medtem, ko so gledalci v Bastadu videli sanjski finale, sta se v Stuttgartu na peščnem turnirju serije ATP 250 v finalu borila dva nepostavljena tenisača, že 16. turnirsko zmago v karieri pa si je priigral Juan-Carlos Ferrero.

V vsešpanskem finalu je teniški veteran Juan-Carlos Ferrerro ugnal Pabla Andujarja s 6-4, 6-0 in prišel do 16. naslova v svoji karieri, v kateri je bil tudi zmagovalec Roland Garrosa in pa tudi 1. igralec sveta.

31-letnik je trenutno na 85. mestu ATP lestvice, letos pa zaradi poškodb ni veliko igral. Kljub vsemu je ta teden dokazal, da še daleč ni za v staro šaro ter je zlahka dobil tudi prvi španski finale Stuttgarta po letu 1979.

Tudi v Nemčiji se je odločitev o prvaku začela z zamudo, V prvih šestih igrah smo videli tri brejke, Ferrero pa je povedel 2-0 in 4-2, niz pa končal po 45 minutah z asom. V 1. igri drugega niza je izkoristil četrto priložnost za odvzem servisa, od tu naprej pa se ni več oziral nazaj.

Andujar, ki je letos prvič slavil v karieri na turnirju v Casablanci, je na stuttgartski turnir prišel s štirimi zaporednimi porazi na turnirjih serije ATP.