Gladka zmaga Bedeneta v 1. krogu Wimbledona

30.06.2021
LONDON, V.B. -Bedene je vpisal najlažjo zmago v karieri na Wimbledonu.

Aljaž Bedene je odlično začel letošnje nastope na Curch Roadu. V 1. krogu je s 6-4, 6-4, 6-0 gladko porazili Corentina Mouteta iz Francije.

31-letni Ljubljančan se je prvič srečal z 22-letnim Moutetom, na Wimbledon pa je prišel brez zmage na travnati podlagi v letošnjem letu. Vseeno, največji turnir na svetu je začel z zmago in to je pomembno. Trenutno 64. igralec sveta ni danes imel nikakršnih težav z 19 mest nižje rangiranim nasprotnikom.

Vse je imel pod kontrolo Aljaž, hitro je prešel v vodstvo in v 1. nizu sicer enkrat izgubil servis, a ni vplivalo na izhod. Počasi je strl tekmeca v 9. igri drugega dela, ko je z brejkom ušel in se ni več oziral nazaj. Zadnji niz je bil povsem v soju Aljaža, Francoz sploh ni imel nobenih možnosti in je osvojil pičli dve točki, eno v prvi in eno v tretji igri in seveda dobil za slovo t.i. kravato. Bedene je na terenu številka 9 zadel 30 vinerjev in naredil 19 napak, Moutet je zaključil pri 22 vinerjih in 34 napakah. Razmerje točk je bilo 86:56.

V 2. krogu bo presenetljivo igral z Japoncem Jošihitom Nišioko, ki je po petih nizih iz žreba vrgel Johna Isnerja. S 25-letnim Azijcem, 58. na svetovni teniški lestvici, bosta igrala prvič.