Grega Žemlja dosegel kar 33 asov za zmago v 1. krogu Dallasa!

02.02.2016
Slovenski teniški igralec Grega Žemlja se je iz Havajev preselil v Teksas (Dallas) in dosegel prvo letošnjo zmago!

DALLAS, ZDA - 29 letni Grega Žemlja (179. na ATP) je imel po neuspešnem začetku sezone kar ugoden žreb v 1. krogu 100.000$ vrednega ATP Challengerja v Dallasu, a je moral za zmago doseči 33 asov v slogu Hrvata Iva Karloviča. Njegov nasprotnik 26-letni Jason Jung (231. na ATP) Iz Tajvana, se je upiral na vse pretege in šele po 1 uri in 45 minutah borbe klonil s 4-6, 6-4, 6-7(5) v nizih!

Oba igralca sta bila v 1. nizu zelo suverena na svoj servis, Grega je izgubil le 1 točko na 1. servis in ob tem dosegel 8 asov. Jason si je vseeno priigral dve brejk priložnosti, a so ostale neizkoriščene, Žemlja je svojo edino izkoristil in povedel v nizih. Tajvanca izguba niza ni prav nič zmotila in je hitro povedel z brejkom v 2. nizu. Slovenec je imel znova le 1 brejk priložnost, ki je ni realiziral v 10. igri in Jung je izenačil v nizih. Tokrat ni bilo dovolj niti 10 asov... .

3. niz je odločal o zmagovalcu. Edino brejk priložnost je imel Jung, a jo je Žemlja izničil. V podaljšani igri je Slovenec povedel s 3/1 in imel servis toda Tajvanec je preobrnil potek in povedel s 5/4. Grega se je končno razjezil, osvojil naslednje 3 točke in s tem tudi dvoboj!

Z zmago si je zagotovil namanj 8 ATP točk in 1.700$ denarne nagrade!