Žemlja v četrrfinalu Challengerja v Južni Koreji

14.04.2016
GVANGŽU, JUŽNA KOREJA - Grega Žemlja je po novi zmagi na Challengerju v Gvangžuju najmanj v četrtfinalu.

Slovenski teniški igralec Grega Žemlja (189. na ATP) je na 50,000 USD vrednem Challengerju v Južni Koreji vpisal drugi zmago. Kot 6. nosilec je na trdi podlagi v osmini finala preobrnil rezultat in z 2-6, 6-2, 6-3 izločil Tajvanca Jasona Junga.

1 uri in 41 minut je potreboval 29-letni Kranjčan, da je strl odpor 233. igralca sveta iz Azije. 26-letni Jung je začel dobro, Grega pa slabše. Naš teniški as je bil brez brejk priložnosti v 1. nizu, servis pa je oddal dvakrat. Tajvanec je na svoj servis osvojil skoraj vse točke (izgubil le eno), tempo pa mu je Žemlja uničil v 2. nizu. Trije brejki v drugem in dva v tretjem, ob tem pa še kopica žogic za odvzem servisa je bilo povsem dovolj, da se je Gorenjec veselil četrrfinala in izenačenja najboljše letošnje uvrstitve.

Grega bo v četrtfinalu papirnati favorit, saj se bo meril s 346. igralcem sveta, 25-letnim Mattom Reidom iz Avstralije. To bo njun prvi medsebojni dvoboj.

Četrrfinale v Gvangžuju prinaša 17 točk in 1,460 USD.