Žemlja tokrat izgubil po treh nizih z Jungom v 2. krogu Seula

12.05.2016
SEUL, JUŽNA KOREJA - Najboljši Slovenec na ATP lestvici Grega Žemlja je tokrat klonil v tekmi na tri nize. Premagal ga je Tajvanec Jung.

29-letni Grega Žemlja (155. na ATP) je bil v zelo izenačenem dvoboju 2. kroga Challengerja v Seulu tokrat poražen. S Tajvancem, ki živi in trenira v ZDA, Jasonom Jungom je letos dobil dva obračuna na tri nize, štiri leta mlajši tekmec pa se je na 100,000 USD vrednem turnirju v Koreji tokrat uspel oddolžiti. Kranjčana je izločil po 2 urah in 9 minutah s 6-2, 4-6 in 7-5.

Grega je v 1. krogu s poti spravil TOP100 tenisača Daniela Evansa, res škoda, da ni uspel priti dlje. 311. igralec sveta, s katerim letos bijeta težke boje, je bil tokrat na koncu boljši in bolj zbran. Žemlja je v 3. nizu vodil 4-1 z brejkom, ob koncu pa je bilo število točk 100:98 v korist Junga.

Podarimo 2 uri tenisa v parku Tivoli

Jungu je zlahka pripadel 1. niz, ko je kar trikrat odvzel začetni udarec, z enako mero pa je Žemlja vrnil v drugem. Kot letos že dvakrat, sta morala v 3. niz, kjer se je odvila dramatična borba za zmago. Azijcu je uspelo priti do odločilnega brejka prav ob koncu, še prej pa izničiti zaostanek 1-4 in slaviti vstop v četrtfinale, naš teniški as pa se je moral na trdi južnokorejski podlagi zadovoljiti z 9 točkami in 1,720 USD denarne nagrade, za tolažbo pa mu je ostala lepa zmaga iz uvodnega kroga nad Evansom, ki je bil 4. nosilec.