Grega Žemlja in Blaž Kavčič v četrtfinalu challengerjev!

14.06.2012
Slovenska teniška igralca Blaž Kavčič in Grega Žemlja sta se uvrstila v četrtfinale. Prvemu je to uspelo na peščenem turnirju v Monzi, drugemu na travnatem v Nottinghamu, oba pa sta preobrnila rezultat po izgubljenem prvem nizu.

NOTTINGHAM, VB - Grega Žemlja (142. na ATP) dobro igra na travnatem challenger turnirju v Veliki Britaniji, kjer je nagradni sklad 64,000 evrov.

25-letni Kranjčan, 6. nosilec,  je danes z zmago dokončal včeraj prekinjen dvoboj z domačinom Edwardom Corriem, ki je šele na 589. mestu teniške lestvice. Žemlja je dobil bitko serverjev s 4-6, 6-3 in 7-6 ter se prvič letos uvrstil med osem na turnirjih serije challenger.

Corrie in žemlja sta dvoboj 2. kroga začela že včeraj, a ju je s terena pregnal dež pri 6-4, 2-5 v korist neznanega Britanca. Danes je Gorenjec rutinirano dobil drugi del, v tretjem pa slavil po podaljšani igri. V zadnjem delu tekme nismo videli brejkov, Grega pa je v tajbrejku vodil 5-3, na koncu pa v 12. točki vzel servis tekmecu in prišel do odločilnega mini brejka.

Slovensko-britanski obračun na osrednjem igrišču je trajal 2 uri in 18 minut, Grega pa je bil za odtenek boljši tekmec. Ja, Britanci znajo biti zelo neugodni na travnati podlagi, kar je Corrie tudi dokazal. Ob koncu je Britanec dosegel 1 as več (10-9), odločila pa je igra na drugi servis, kjer je Žemlja napravil razliko.

Edwarda Corrieja je Žemlja strl v končnici tekme

Prav kmalu pa bo moral Grega še enkrat na teren. Čaka ga drugi dvoboj dneva in to s 1. nosilcem Dudijem Selo. Z Izraelcem sta se pomerila dvakrat, oba dvoboja pa je dobil Sela. Še posebej je v spominu tisti iz zadnjega kroga kvalifikacij OP Avstralije 2009, kjer je Grega zapravil zaključne točke in izgubil z 8-6 v 3. nizu.

MONZA, ITALIJA - Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič pa je v Monzi še enkrat več prikazal nepopustljivost ter zabeležil zmago po preobratu.

25-letni Kavčič, ki se ta teden nahaja na 80. mestu ATP lestvice, je prišel že do 12. zaporedne zmage na turnirjih serije challenger, druge na peščenem turnirju v Italiji, ki ima nagradni sklad 64,000 evrov.

Kavčič na challengerjih ne pozna poraza že 12 dvobojev

Po slavju v Sao Paulu in Furthu, je Kavčič v Monzo prišel kot 4. nosilec, danes pa je za vstop med osem najboljših s 3-6, 6-3 in 6-4 ugnal kvalifikanta Borisa Pašanskega, ki je pred tremi leti globoko vkorakal v TOP 100, sedaj pa je 357.

2 uri in 35 minut trajajoč obračun je bolje začel Srb, ki je povedel 2-0, ko pa ga je Blaž ujel je zopet ušel in dobil 1. niz. V drugem nizu je bil Ljubljančan boljši v vseh pogledih. Z dvema brejkoma je počasi strl odpor štiri leta starejšega tekmeca, v tretjem pa izkoristil edino priložnost za odvzem servisne igre, prednost pa ohranil vse do konca. Pašanski v odločilnem delu ni imel 'šanse', da se dokoplje do brejka.

Na koncu sta oba dosegla identično število točk (83) in identično število priložnosti za brejk, a je Blaž izkoristil eno več.

Varovanec trenerja Blaža Trupeja se bo za vstop v polfinale pomeril s starim znancem Antoniom Veićem (149. na ATP). Hrvatu se lahko maščuje za 'grd' poraz v letošnji sezoni na ATP turnirju v Beogradu, kjer je Veić oddal le dve igri, tudi skupno razmerje pa je na strani igralca iz Malega Lošinja (4-1). Prvi in edini dvoboj je Kavčič dobil pred sedmimi leti.