Superiorni Grega Žemlja dobil Nottingham in 'wildcard' za Wimbledon!

17.06.2012
NOTTINGHAM, VB - Grega Žemlja - fantastično. Odlični slovenski teniški igralec Grega Žemlja je na močnem challenger turnirju v Nottingahmu dvignil lovoriko in zaokrožil svojo vrnitev med najboljše ter fenomenalni teden za slovenske tenisače.

Takšnega tedna pa še ne! Definitivno je drugi teden v juniju 2012 z zlatimi črkami vpisan v zgodovino slovenskega moškega tenisa. Nikdar do  sedaj  še nismo imeli dva zmagovalca turnirjev serije challenger v enem tednu, vse do tega tedna. Po  včerajšnjem slavju Aljaža Bedeneta v Košicah, je zmagoslavno v Nottinghamu dvignil pokal  tudi 25-letni Grega Žemlja, ko je v velikem finalu, prestavljenem iz sobote na nedeljo zaradi dežja, premagal Slovaka Karola Becka (104. na ATP) s 7-6, 4-6 in 6-4 . Vse čestitke Grega!!!

Grega ima v rokah 'wildcard' za Wimbledon

Naslov na travnatem turnirju v Nottinghamu je Žemlji prinesel tudi posebno povabilo organizatorja za nastop v glavnem delz Wimbledona. Kakšna čast in lepo darilo, da se ne bo treba boriti v treh tekmah kvalifikacij, ki se sicer igrajo v Roethamptonu. V glavnem delu grand slama na sveti travi bomo tako imeli kar dva Slovenca, Blaža Kavčiča in Grega Žemljo.

Za Kranjčana je to tretji karierni naslov na turnirjih serije challenger, prvi v letošnjem letu ter pravi obliž na rane po nekoliko slabših rezultatih v tej sezoni. To je seveda najboljši izid Žemlje v letošnjem letu in odlična motivacija pred travnatim grand slamom v Wimbledonu. Kako ne, saj je Grega dobil 64,000 evrov vreden turnir na travi.

Kot je že v navadi na travnatih turnirjih so v prednosti dobri serverji in oba finalista Nottinghama to tudi sta. V 1. nizu sta držala svoje  servisne igre suvereno v lasti, vse do 12. igre, kjer si je Grega po dvojni napaki  Slovaka priigral tri vezane brejk priložnosti. Pet let starejši tekmec je vse izničil, za dodatek pa še eno kakšno minuto kasneje ter poskrbel za tajbrejk, kjer pa je Gorenjec od 3-3 naprej dobil štiri točke zapored, s tem pa tudi uvodni del. Finalista sta se nato odpravila v slačilnico, saj je dež prekinil tekmo za pol ure.

Po  vrnitvi smo spet gledali borbo serverjev, ki pa jo je v 9.igri dobil Beck. Izkoristil je sploh prvo priložnost za odvzem servisa, povedel 5-4, v naslednji izmenjavi pa po ubranjeni točki za niz Žemlje le potrdil priigrano. Zmagovalca je odločil 3. niz, kjer je rojeni Žirovničan prišel do brejka v samem zaključku.

Žemlja je še drugič ugnal 30-letnega Becka po  lanskem Salzburgu,  na poti do naslova pa v četrtfinalu  izločil tudi 1. nosilca Dudija  Selo, v finalu pa še 2. nosilca.

Grega Žemlja med finalnim dvobojem v Nottinghamu

Tretji turnirski  naslov na challengerjih za  Žemljo

Žemlja ima sedaj v vitrinah tri lovorike s turnirjev serije challenger. Prvo je dobil leta 2008 v Cancunu, ko je kot prvi slovenski moški igralec zmagal na omenjenih turnirjih ranga CH, drugo pa lani na začetku leta v Caloundri. Nazadnje je v finalu nastopil septembra lani na OP Ljubljane

Naslov v Nottinghamu Kranjčanu prinaša 90 točk in 9,200 evrov. S tem se bo jutri spet krepko povzpel po lestvici in ni daleč čas, ko bodo v TOP 100 trije slovenski  tenisači.  Odličen slovenski teniški teden je dopolnil tudi Blaž Kavčič (80 na ATP), ki je v Monzi prišel do polfinala, a je predal zaradi preutrujenosti.