Gregi Žemlji ni uspelo v Šanghaju!

07.10.2012
Trenutno vodilni slovenski teniški igralec Grega Žemlja se ni uspel uvrstiti v glavni del ATP 1000 turnirja v Šanghaju!

ŠANGHAJ, KITAJSKA - Po solidni igri v 1. krogu kvalifikacij ATP 1000 turnirja v Šanghaju, je Grega Žemlja (74.) naletel na močnejšega nasprotnika. 3. nosilec kvalifikacij Američan Brian Baker, je bil boljši s 6:1, 7:5 v nizih.

27-letni Američan je v 1. nizu serviral izredno, saj je na 1. in 2. servis skupaj izgubil le 3 točke in ni dopustil 26 letnemu Slovencu niti ene priložnosti za brejk. Nasprotno od njega Grega nikakor ni ujel ritma in je 2 x izgubil svoj servis, tako da je bil niz hitro končan v korist Briana.

Kot je bilo pričakovati je Žemlja v 2. nizu dvignil nivo igre, Baker pa je malo padel in vse skupaj je bilo veliko bolj izenačeno. Na žalost pa je Američan izkoristil vse 3 brejk priložnosti, Slovenec pa 2 od 4. Grega se je držal do 5:5, nato pa je klonil in Brian se je veselil pomembne zmage. Dvoboj je trajal uro in 25 minut. Oba igralca sta dosegla 5 asov in naredila 1 dvojno napako!

Brian Baker je bil še na začetku sezone 456. igralec na svetu, sedaj pa se že spogleduje s TOP 50!

Grega Žemlja je osvojil 14 ATP točk in zaslužil 2.860$!