Kaja Juvan izgubila v finalu, a to je nova vrhunska uvrstitev najstnice

05.03.2017
HAMMAMET, TUNIZIJA - Kaja Juvan je bila nekoliko prekratka v finalu ITF turnirja v Hammametu, kjer je znova dokazala, da spada med nabolj perspektivne teniške igralke sveta.

Komaj 16-letna Kaja Juvan (713. na WTA) je na ITF turnirju v Hammametu igrala šele sedmi članski turnir, a že tretji finale. V boju za naslov je bila nekoliko prekratka, toda finale je nova vrhunska uvrstitev najstnice iz Ljubljane.

V finalu peščenega turnirja v tunizijskem letovišču sta se pomerili nepostavljeni igralki, Juvanovo pa je po preobratu z 2-6, 7-5, 6-2 premagala 22-letna Italijanka Camilla Scala, 540. igralka sveta in se razveselila drugega naslova v karieri.

Bolj izkušena italijanska nasprotnica je po dveh urah uspela premagati eno bodočih teniških zvezdnic Kajo Juvan. Kaja je začela odlično in povedla 4-0. Zlahka je osvojila 1. niz, v drugem pa izničila zaostanek 1-4 na 5-5. V izenačeni 11. igri je Scala uspela pripraviti še en odvzem servisa ter poravnati finale v nizih. Odločilni 'set' je Juvanova začela z brejkom in vodstvom 2-0, nato pa so ji šošle moči. Italijanka je s šestimi zaporedno osvojenimi igrami dobila tekmo po točno dveh urah.

Varovanka trenerja Cokana in članica TK Šport Plusa je bila že tretjič v komaj začeti karieri v boju za naslov, ostaja pa pri eni lovoriki, ki jo je vpisala lani na Bolu. V tem tednu je premagala dve močni tekmici, ki sta precej višje na lestvici od nje, brez dvoma je znova dokazala, da je svetla prihodnost slovenskega tenisa.

Z novimi točkami bo Kaja spet popravila karierno uvrstitev na računalniški lestvici WTA, dva odigrana turnirja v Hammametu pa ji bosta močna vzpodbuda za nadaljnje delo in cilje, ki si jih je postavila v sezoni.