Hercogova 1 uro in pol dodobra namučila favorizirano Kvitovo!

28.08.2012
NEW YORK, ZDA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je imela zelo neugodnem žreb na OP ZDA, saj se je že v 1. krogu morala pomeriti z eno od favoritinj Petro Kvitovo. Kljub veliki razliki na WTA lestvici je Štajerka zapustila teren z zelo dobrim vtisom.

21-letna Polona Hercog je izgubila v uvodnem krogu zadnjega grand slama sezone proti 5. igralki sveta Petri Kvitovi s 7-6(6), 6-1 .

Polona je na grandstand prišla kot čisti 'outsider', saj je njena tekmica iz Češke v New York prišla po izjemnih rezultatih na ameriški turneji (zmaga v Montrealu in New Havnu), da ne govorimo o njenih rezultatih iz lanske sezone, ko je slavila na najbolj prestižnem turnirju sveta Wimbledonu, v dvoranah pa sploh ni izgubila dvoboja. Večina teniških poznavalcev ji je pripisalo le kakšno igro na računu v tekmi s 5. tenisačico sveta, ki se je na začetku leta spogledovala tudi s št.1 svetovnega tenisa, vendar pa Polona newyorški slam zapušča z dvignjeno glavo kljub porazu. Favrizirano tekmico je prisilila igrati do limita in ji nudila odličen odpor.

Petra Kvitova je kot 5. nosilka pričakovano premagala najboljšo slovensko tenisačico, a za zmago se je morala pošteno potruditi

Odličen 1. niz Polone

Prvi medsebojni obračun Polone s Čehinjo se je končal po 94. minutah, vsaj 1. niz pa bi lahko ob malo sreče odšel na stran Hercogove. Čehinja je pač izkoristila svojo samozavest in izkušnje veliki tekem. Že sam začetek je nakazal, da se Mariborčanka danes ne bo dala kar tako premagati. Kvitova je sicer povedla z brejkom, toda ta ni trajal niti do naslednje menjave. Hercogova je ekspresno poravnala izid in držala stik celoten niz, tudi v tajbrejku, kjer se je po vodstvu 4:3 soočila z dvema žogicama za niz in obe ubranila. Čehinja si je za vodstvo v setih morala priigrati še eno.

Kvitova po 20-minutah 2. niza dokončno strla odpor

Tudi v drugem delu tekme je šlo na nož, čeprav rezultat tega ni kaže. Kvitova je strla odpor Hercogove šele po 20. minutah tega dela dvoboja. Najprej je prišla do odvzema servisa za 3-1, v 5. igri pa trdo garala, da je obdržala prednost. Od tu naprej se tehtnica obrnila na stran leto starejše Čehinje, ki seveda ostaja ena od favoritinj za končno zmago v Flushing Meadowsu.

Statistika dvoboja 1. kroga OP ZDA - Polona Hercog (SLO) vs Petra Kvitova (ČEŠ)

Kvitova je od 3-1 naprej potrebovala le 10 minut, da je odšla v 2. krog. na koncu pa osvojila 19 točk več (79:60). V asih in dvojnih napakah je bila nekoliko boljša Polona, v brejk priložnosih pa je seveda prevladovala Čehinja. Izkoristila je 3 od 8, Hercogova pa 1 od 4.

Polona je četrtič igrala v glavnem delu OP ZDA, najboljšo uvrstitev pa beleži iz lanskega leta, ko se je uvrstila v 2. krog.