Kvitova po zmagi na Wmbledonu spet razočarala!

29.08.2011
NEW YORK, ZDA - Gledalci zadnjega grand slama sezone so že v prvih urah tekmovanja v ženski posamični konkurenci doživeli šok - izpadla je aktualna wimbledonska zmagovalka Petra Kvitova, ki je kotirala kot 5. nosilka.

Morda šok za gledalce in nepoznavalce tenisa, ne pa verjetno tudi za 21-letno Čehinjo in vse, ki spremljajo ženski tenis bolj podrobno. Aktualna zmagovalka Wimbledona letos pripravlja podoben scenarij kot lansko leto, z nekaj odstopanja. Leta 2010 je presenetljivo igrala v polfinalu travnatega grand slama, nato pa nanizala pet zaporednih porazov na trdi podlagi. Nekaj malega je šele sestavila na OP ZDA, ko je v 3. krogu izgubila proti kasnejši zmagovalki Kim Clijsters, no v letošnji sezoni pa se ji dogaja nekaj podobnega.

V finalu Wimbledona je šokirala Marijo Šarapovo, v Torontu in Cincinnatiju pa ji je celo uspelo preskočiti uvodni krog. Že v 1. krogu letošnjega OP ZDA je spet padla na trdna tla. Tokrat je bila od nje boljša Romunka Alexandra Dulgheru. S številnimi nevsiljeni napakami je prav iskala poraz in ga tudi dobila. Slabe predstave Čehinje so se lani nadaljevale vse do konca sezone in prav zanimivo bo videti, če bo letos ista pesem.

V 1. krogu je zmagala britanska nastnica Laura Robson. Kvalifikantka je dobila tajbrejk prvega niza proti Japonki Ajumi Moriti, nato pa je slednja pri 0-1 predala. 2. nosilka Vera Zvonarjova je s 6-3, 6-0 deklasirala Francozinjo Foretz-Gaconovo, Kitajka Šuai Peng pa je bila boljša od naturalizirane Američanke Varvare Lepčenko.

Marija Šarapova je visela že v 1. krogu

Z zavoro je začela tudi ena glavnih favoritinj za zmago Marija Šarapova. Rusinja, ki kotira kot 3. nosilka, je izgubila 1. niz proti Britanki Heather Watson, a se je nato le zbrala in odšla v 2. krog. A ne zlahka. 19-letna Britanka, ki še nikoli ni igrala v glavnem delu OP ZDA se ni predala do zadnje točke. Po zaostanku brejka v 3. nizu, je z ribrejkom prišla na 3-4, vendar ga ni uspela potrditi. Sibirska lepotica je kljub 58 nevsiljenim napakam na koncu le zmagala po 2 urah in pol z rezultatom 3-6, 7-5, 6-3.

Na igrišče bo danes stopila tudi Polona Hercog, ki se bo pomerila z Američanko Mattek-Sandsovo. Dvoboj je na sporedu pozno ponoči po našem času.