Hercogova čez prvo kvalifikacijsko oviro v Indian Wellsu

09.03.2015
INDIAN WELLS, ZDA - Z ženskimi kvalifikacijami se je začel letošnji teniški turnir v Indian Wellsu, nekateri mu pravijo tudi 5. grand slam.

Kot prva je na terene kalifornijske puščave stopila najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog (75. na WTA). Štajerka začenja v kvalifikacijah kot 1. nosilka.

24-letna Polona je odlično začela nastop proti leto starejši domačinki Marii Sanchez, ki je 205. na računalniški lestvici. Hitro je povedla 5-1, kasneje pa se je kar namučila. Američanka je vzela servis Hercogovi in podaljšala 1. niz, drugič pa je bila naša tenisačica bolj zanesljiva na začetnem udarcu. Uvodni del je dobila s 6-3. Drugi niz se je začel z dvema brejkoma, nasprotnici pa sta imeli mrtvi tek vse do 11. igre, ko je Polona prišla do odločilnega brejka. V naslednji izmenjavi je dokončala dvoboj za končnih 6-3, 7-5 po 1 uri in 26 minutah igre.

Za napredovanje v glavni del močnega, 6 milijonov USD vrednega turnirja v Indian Wellsu, Hercogova potrebuje še eno zmago. Današnja ji je prinesla 20 točk ter 3,125 ameriških zelencev. Njena nasprotnica v drugem, odločilnem kvalifikacijskem krogu bo 13. nosilka in 111. igralka sveta An-Sophie Mestach iz Belgije, ki ma 21 let. Letos sta se pomerili enkrat in edinkrat v Riu, kjer je bila na pesku po dveh nizih boljša Polona.