Polona Hercog se poslavlja že v 1. krogu kvalifikacij Rima!

09.05.2015
Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog v letošnji sezoni nikakor ne najde zmagovite forme!

RIM, ITALIJA - 24-letna Polona Hercog (76. na WTA) je bila v kvalifikacijah WTA Premier turnirja 16. nosilka. V 1. krogu se je pomerila s 24-letno Japonko Misaki Doi (112.) in po izenačeni borbi na koncu izgubila s 7-6(2), 4-6, 4-6 v nizih.

To je bil njun 4. medsebojni dvoboj, vse tri prejšnje je dobila Polona ( Katowice prejšnji mesec), tokrat je prvič zmagala Misaki!

V 1. nizu sta bili igralki zelo izenačeni. Obe sta izkoristili eno brejk priložnost od štirih. Misaki je v 11. igri povedla s 6-5, Polona pa je niz pripeljala v podaljšano igro in jo gladko dobila. To je razjezilo Japonko, ki je že v 1. igri 2. niza naredila brejk potem ko je izkoristala tretjo priložnost. Hercogova je v nadaljevanju nerazumljivo slabo servirala in je še 2x izgubila svoj servis, a je izkoristila obe brejk priložnosti in zmanjšala na 4-5. V 10. igri si je priigrala še eno za izenačenje v igrah, a se je Japonka rešila in dobila niz.

V odločilnem 3. nizu je Polona znova "trpela" že v 1. igri na svoj servis, a je ubranila kar 5 brejk žogic nasprotnice. Do 7. igre sta ob dobivali svoj servis, Misaki suvereno. Tokrat je slednja takoj izkoristila ponujeno priložnost za brejk. Čez 2 igri je vodila s 5-4 ter servirala za zmago. V zadnji igri se je bila težka borba. Slovenka je imela kar 4 brejk žogice za izenačenje na 5, a so šle vse po vodi in Japonka se je veselila uvrstitve v 2. krog kvalifikacij. Vse skupaj je trajalo malo več kot 2 uri in pol!

Polona Hercog je osvojila 1 WTA točko in 1.720€!