Hercogova in srečna poraženka Zidanškova v Vuhanu izgubili s Čehinjama

23.09.2019
VUHAN, KITAJSKA - Polona Hercog je v 2. krogu Vuhana morala priznati premoč favorizirani Petri Kvitovi, srečna poraženka Tamara Zidanšek pa je bila brez možnosti v dvoboju z Marie Bouzkovo.

21-letno Tamaro Zidanšek (67. na WTA) je pobožala sreča in se je kot srečna poraženka kvalifikacij uvrstila v glavni del močnega turnirja serije WTA Premier v Vuhanu. Nasproti sebe je dobila primerno tekmico, a ji žal ni bila dorasla.

Vrstnica iz Češke, Marie Bouzkova (58. na WTA) je bila precej boljša in v 1. krogu Zidanškovo odpravila s 6-1, 6-3. V 1 uri in 23 minutah je Čehinja prišla do 14 brejk žog, izkoristila jih je 5, več kot dovolj za gladko zmago in nadaljevanje turnirja v Vuhanu.

Precej bolje se je odrezala 28-letna Polona Hercog (52. na WTA), čeprav je izgubila. Po zmagi v 1. krogu je naletela na favorizirano Petro Kvitovo, ki je kot 7. igralka sveta petopostavljena. Predvsem v 1. nizu je leto starejšo Čehinjo dodobra namučila, saj je klonila po tesni podaljšani igri z 8/6. Niz se je končal brez priložnosti za brejk na obeh straneh, Kvitova pa je dobila le točko več. V 2. nizu je Čehinja izkoristila svojo priložnost, Mariborčanka pa zapravila dve žogi za odvzem začetnega udarca in po 1 uri in 42 minutah se je Kvitova veselila zmage s 7-6(6), 6-3.

Hercogova iz Vuhana odnaša 60 točk in nekaj več kot 15,000 USD.