Hercogova v polfinalu Bastada!

20.07.2012
BASTAD, ŠVEDSKA - Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog se je uvrstila v polfinale WTA turnirja v Bastadu! Bravo Polona!

Bolgarka Cvetana Pironkova je v četrtfinalu 220,000 USD vrednega peščenega turnirja serije WTA international na Švedskem nudila dober odpor Poloni Hercog, ki pa je na koncu po mali drami v 3. nizu in prekinitvi zaradi dežja le ohranila mirno kri ter slavila s 3-6, 7-5, 6-4.

21-letna Hercogova je branilka naslova v Bastadu, letos pa je po slabih rezultatih in poškodbah končno zaigrala nekoliko bolje na terenu, kjer je lani prišla do največjega uspeha kariere. Polfinale in nadaljni boj za ubranitev lovorike ji je skušala preprečiti 24-letnica iz Plovdiva, ki je bila boljša letos na trdi podlagi v Dohi, a se naša prva teniška dama ni dala.  Polfinale je izjemen rezultat po slabem letošnjem letu, v katerem ima Polona le še en takšen izid (Charleston).

Prvi niz je pripadel Bolgarki, v drugem pa je Štajerka pri 5-3 zapravila servis, toda v naslednjih igrah popravila napako, v tretjem priredila povratek pri 2-4, v 9. igri pa ubranila tri brejk priložnosti. Pri 3-6, 7-5, 5-4 (30:0) na servis nasprotnice je začel padati dež in četrtfinalistki sta se morali za nekaj minut odpraviti v garderobo, po povratku pa je Polona mirno dokončala prigarano.

Cvetana Pironkova je popustila šele v zadnji igri tretjega niza

2 uri in 23 minut je bil dolg obračun Polone (86. na WTA) in Cvetane, sicer 62. igralke sveta. Hercogova je lani v Skandinaviji odpirala šampanjec po prvem slavju v karieri, od ubranitve naslova (redki so primeri, ko igralka ubrani edino lovoriko v karieri že prvo leto) pa jo sedaj ločita le še dva dobljena dvoboja. V prvem delu tekme je Bolgarka, ki bo v Londonu tudi zastavonoša, odlično izkoriščala slab odstotek zadetih prvih servisov, na Polonin servis pa ji je agrivnost prinesla en brejk, več kot dovolj za vodstvo. Mariborčanka je v 2. nizu zaigrala bolje, odvzek servisa pa je bil dovolj za začetni udarec za niz, a ga je zapravila. Pironkova je nato naredila dvojno napako v 12. igri, sledila je nevsiljena napaka, darilo pa je Polona hitro odvila ter odpeljala obračun v 3. niz, kjer je oddala servisno igro v 5. igri. Borbenost in nepopustljivost sta ji prinesli ribrejk za 4-4, izenačenje in vrnitev v igro pa bi kaj lahko zapravila v 11. igri, kjer se je znašla v zaostanku 0:40. Izničila je vse žoge za brejk tekmici, nato pa po menjavi strla Bolgarko, zmotil pa je ni niti dež in nekajminutna prekinitev, ko je bila le dve točki oddaljena od polfinala.

Na koncu je Slovenka prišla do 7 brejkov iz 13 priložnosti, Bolgarka pa do 3 od 13. V točkah je bilo 100-92 za Polono.

"Ne vem ali je to naključje ali mi tukajšnji turnir dejansko najbolj ustreza. Čeprav bi glede na vremenske pogoje moralo biti ravno obratno. Po zmagi nad Julio sem imela en dan več za pripravo na današnji dvoboj in očitno mi je koristil. Poleg taktične priprave v zadnjem obdobju veliko delam tudi na mentalni pripravljenosti in očitno se že kažejo prvi rezultati. Med dvobojem sem bila mirna in osredotočena na vsako točko posebej, prav tako pa me tudi prekinitev tik pred odločilnimi točkami ni zmedla. Tekmo sem pripeljala do konca, kot sem si zamislila. Sledi priprava na polfinale. Po dolgem času igram toliko tekem v enem tednu, vendar se počutim dobro. Za kakšno evforijo ali pretirano zadovoljstvo še ni pravi trenutek, sem pa vesela, da se vračam v ritem," je dejala najboljša slovenska igralka.

citat: rtvslo

V polfinalu bo Polona igrala z Nemko Mono Barthel. Domačinka Sofia Andersson je danes zjutraj dobila dvoboj 2. kroga, ker je včeraj dež prestavil vse tekme, v četrtfinalu pa je Švedinja imela tekmo z Nemko Mono Barthel, ki pa jo je izgubila na žalost gledalcev.  22-letna Barthelova je 41. igralka sveta, na začetku leta pa je bila v super formi. Dobila je tudi WTA turnir v Hobartu in bila neugodna tudi za najboljše. To bo njun prvi medsebojni obračun.