Hitro slovo Blaža Role v kvalifikacijah OP Avstralije

10.01.2018
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Edini slovenski teniški predstavnik v kvalifikacijah OP Avstralije Blaž Rola, je podal slovo že po 1. krogu.

Blaž Rola (193. na ATP) je v treh podaljšanih igrah potegnil kratko in se poslavlja iz letošnjega prvega granad slama po 1. krogu kvalifikacij.

Ptujčan je na terenu številka 12 odigral tri tajbrejke in izgubil po 2 urah in 42 minutah bitke z Američanom Tommyem Paulom. Uvodni niz je dobil, nato je 20-letni Američan po drugem podaljšku izenačil, v tretjem nizu pa je 27-letni Rola postavil temelje za zmago. Z brejkom je ušel, držal vodstvo do 5-3 in bil blizu 2. krogu kvalifikacij, a ni zdržal. 151. igralec sveta se je uspel izlizati iz neugodne situacije, poskrbel za tretji tajbrejk na tekmi in ga tudi dobil. Na koncu je bil rezultat 6-7(3), 7-6(2), 7-6(5) v korist tekmeca iz Greenvilla.

Letošnja avantura v Melbournu je za Rolo končana. Tretje leto zapored je klonil v uvodnem krogu, pred štirimi leti pa v svojem prvem nastopu v deželi 'tam spodaj' poskrbel, da ta rezultat ostaja njegov najboljši. Leta 2013 je preko kvalifikacij prišel do 2. kroga glavnega dela, na poti pa izločil tudi takrat 55. igralca sveta Delbonisa.

V glavnem delu OP Avstralije bosta v moški konkurenci neposredno nastipila Aljaž Bedene in Blaž Kavčič. Žreb bo v petek.