Hladen tuš za Slovence v Portorožu!

04.04.2014
PORTOROŽ - Slovenska teniška reprezentanca v Davisovem pokalu po prvem dvoboju izgublja z Izraelci. Drugi lopar gostov Amir Weintraub je namreč po pravem maratonu premagal Blaža Kavčiča s 3-2 v nizih.

Izraelci so poskrbeli za hladno prho v Portorožu, kjer je sicer prijetno toplo vreme. V prvem dvoboju 2. kroga Davisovega pokala je Amir Weintraub, komaj 198. igralec sveta, s 4-6, 7-5, 6-3, 3-6 in 6-4 premagal Blaža Kavčiča in svoji ekipi zagotovil zlata vredno točko.

Dvoboj, poln preobratov, vzponov in padcev, se je končal po skoraj štirih urah, v 5. nizu pa je Kavčič kar dvakrat zapravil brejk prednosti, nato pa v 10. igri z napakami tekmecu omogičil slavje. Na zaključno točko je napravil dvojno napako, nato pa so ga zaradi razočaranja oblile solze. Ja, Blaž na terenu, tako kot vselej, pusti srce za svojo zastavo, a tokrat se žal ni izšlo (Blaž je bil pred manj kot tremi tedni tudi na operaciji stopala).

Izraelec Amir Weintraub je zabeležil sedmo zmago za reprezentanco Izraela v pokalu Davis. Zmaga nad Kavčičem je zlata vredna za gostujočo ekipo, a nič še ni izgubljenega

V drugem dvoboju se bosta pomerila prvi 'dili' ekip. Slovensko reprezentanco bo poskušal med živimi obdržati Blaž Rola, njegov tekmec pa bo renomirani Dudi Sela, kateremu bi lahko Ptujčan pokvaril današnji rojstni dan.

Kavčič se je po operaciji stopala kar najbolje pripravil na pomemben obračun. Kapetan Trupej mu je zaupal in ga poslal v boj in s tem tudi tvegal, vendar mu tudi drugega ni preotalo ob zdravstvenih težavah Žemlje in domnevno zelo slabi forni Semrajca. Izkušeni Ljubljančan je začel odlično ter uvodni niz dobil z dvema brejkoma. V drugem delu je bila odločilna 12. igra, kjer je Weintraub izkoristil trenutek in postavil dvoboj na začetek. Izraelec je na krilih osvojenega 'seta' nato dobil tudi tretji del in v četrtem z brejkom povedel 2-0. Kavčič je že bil v izgubljenem položaju, znana borbenost in nepopustljivost pa je prišla na dan še ob pravem času. Ljubljančan je začel nizati igro za igro, prevzel pobudo in dobil 4. niz s 6-3. Odločitev o zmagovalcu je bila prestavljena v odločilni 5. niz, kjer je Blaž dvakrat ušel, pa prednosti ni znal obdržati. kazen za to in bolj pasivno igro je prišla ob koncu, ko je Izraelec takoj vnovčil priigrano 'meč' žogico po dvojni napaki Slovenca.