Izjemen preobrat Dalile Jakupovič v Birminghamu!

19.06.2018
Slovenski teniški igralki Dalili Jakupovič je uspel lep preobrat na močnem WTA turnirju v Birminghamu!

BIRMINGHAM, V.B. - 27-letna Dalila Jakupovič (113. na WTA) se je v 1.krogu WTA Premier turnirja borila kot levinja in 7. nosilki, 22-letni Belgijki Elisi Mertens (17. na WTA) pokazala iz kakšnega testa je. Bila je na robu izpada toda na koncu je zmagala s 3-6, 7-6(7)6-1 v nizih! ČESTITKE!!!

1. niz je dokaj hitro dobila Belgijka, ki je tudi v drugem povedla s 5-2, a Dalila se ni dala tako zlahka in je dobila naslednje tri igre ter malo kasneje izsilila podaljšano igro, vmes pa izničevala zaključne žoge tekmici. Tam sta igralki dobivali točko za točko, Elise je povedla s 7/6 nato je sledil udar Jakupovičeve, ki je osvojila 3 točke zapored in izenačila v nizih! Mertensova je šokirana začela 3. niz in Slovenka je hitro povedla s 4-1. Po krajši prekinitvi je dobila še zadnji dve igri in se veselila pomembne zmage, ki jo je pripeljala na rob uvrstitve med top 100 na svetu. Če zmaga v naslednjem krogu ji ta ne uide... .

V 2. krogu jo čaka neugodna 20-letna Japonka Naomi Osaka (18. na WTA) s katero se bo pomerila prvič.

Dalila Jakupovič si je priigrala najmanj 80 WTA točk in 13,311$ denarne nagrade!