Izjemen preobrat Kavčiča v Monzi! Polfinale z Montanesom

15.06.2012
MONZA, ITALIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je v četrtfinalu challenger turnirja v Monzi pripravil preobrat v slogu največjih. Borbeni Ljubljančan je ubranil 6 zaključnih žog Hrvatu Antoniu Veiću in obrnil potek tekme. V polfnalu s 1. nosilcem Albertom Montanesom.

25-letni Blaž Kavčič (80. na ATP) je po 12 zaporednih zmagah na turnirjih serije challenger prišel še do 13. v četrtfinalu 64,000 evrov vrednega turnirja v italijanski Monzi. Izločil je soseda Antonia Veića. Bravo Blaž!

Hrvat je na 149. mestu ATP lestvice, Blaž pa je bil njegova stalna stranka, saj je izgubil zadnje štiri medsebojne obračune. Ljubljančan je imel le eno zmago proti Lošinjanu, ki je bila stara že sedem let, v četrtfinalu Monze pa je tekmeca zlomil po velikem preobratu z 2-6, 7-6 in 6-3 .

Kavčič je kotiral kot 4. nosilec ter je v Monzo prišel po slavju na challenger turnirju v Furthu, kjer je dosegel že osmo turnirsko zmago. Prva dva kroga je dobil po treh nizih medtem, ko je njegov današnji tekmec imel sprehod. Oba nasprotnika je kot 6. nosilec premagal v dveh zaporednih nizih, toda...

Četrtfinale je bolje začel Ljubljančan, ki je ekspresno prišel do brejka, nato pa se je ustavilo. Na igrišču Campo Centrale je hrvaški tenisač povečal tempo, dobil pet iger zapored, s tem pa tudi niz. Antonio je bil suveren pri prvem začetnem udarcu, le tega pa je varovanec Blaža Trupeja nevtraliziral v drugem.

Kavčič v 2. nizu ubranil 6 zaključnih točk Veiću

Izenačen boj, ob štirih brejkih (po dva na vsaki strani) je trajal vse do 9. igre, potem pa se je začela drama. Veić je v deseti zapravil dve zaključni točki, v dvanajsti pa kar štiri (tri vezane pri 0:40). Črnučan je še enkrat prikazal svojo vrlino - NEPOPUSTLJIVOST in vstal kot feniks iz pepela. Izsilil je tajbrejk, kjer je deklasiral frustriranega nasprotnika ter si zagotovil odločilni niz po skoraj dveh urah igre.

Nepopustljivost se je obrestovala

1. igra zadnjega niza je pripadla Hrvatu, ki je takoj odvzel servis Kavčiču, a to je bil račun brez krčmarja. Blaž je takoj vrnil udarec v 4. igri pa z drugim zaporednim brejkom ušel na 3-1. Veić je zadnje atome moči porabil v 7. igri, kjer je prišel do priložnosti za vrnitev v igro, tudi te pa mu je naš teniški as ubranil. Pri 5-3 je imel Kaljut servisno igro za polfinale, na prvem 'match pointu' pa je naredil dvojno napako. No, druga zaključna točka je prinesla pomebno zmago po maratonskikih 2 urah in 45 minutah ter drugo zmago nad Hrvatom (2-4). S tem se je Blaž tudi nekako maščeval Antoniu za 'grd' poraz na ATP turnirju v Beogradu letos maja.

Zanimivo, da je hrvaški tenisač na koncu dosegel več točk (99:95), več brejkov iz več priložnosti (Veić 6/18, Kavčič (5/8), pa je igrišče vseeno zapustil poražen. Ja, borbenost, nepopustljivost in hrabra igra na odločilnih točkah prinese tudi zmagovalca - danes je bil to Blaž!

Za finale z Montanesom

Blaž Kavčič si je za igranje v polfinalu priigral najmanj 35 točk in 3,250 evrov, pred nastopom v glavnem delu wimbledona pa bo igral še najmanj en dvoboj, upajmo pa na dva. Da se uresniči finale Monze bo moči pomeril z Albertom Montanesom, Špancem, ki je 1. nosilec challengerja v Monzi. Montanes je na 99. mestu ATP lestvice, pred dvema letoma pa je krojil svetovni vrh z 22. V karieri ima 5 ATP turnirskih zmag, v Monzi pa je bil najboljši leta 2008.