Izjemni Aljaž Bedene v osmini Buenos Airesa odpisal 3. nosilca in 20. na svetu Alberta Ramosa

14.02.2018
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v 2. krogu ATP turnirja v Buenos Airesu izločil kar 3. nosilca.

Bravo Aljaž. V 2. krogu 568,000 USD vrednega peščenega ATP turnirja v Argentini je igral s 3. nosilce in finalistom prejšnjega tedna v Quitu Albertom Ramosom in mu vzel mero s 3-6, 7-5, 6-1.

Bedene je v odlični formi, prvi letošnji turnir na pesku pa igra v Buenos Airesu. V osmini finala je presenetil 20. igralca sveta Alberta Ramosa iz Španije.

Bedene in Ramos sta se pomerila četrtič, prvič na ATP Touru in slovenski as je izenačil stanje na 2-2. To je fantastična zmaga Ljubljančana, ki je po eni izgubi servisa oddal uvodni niz, nato pa potrpežljivo čakal na svoj trenutek. Oba sta namreč držala začetni udarec, a ob koncu 2. niza je Bedene le dobil to kar je iskal in tudi takoj izkoristil. Izenačil je v nizih, v tretjem delu pa zmlel favoriziranega tekmeca in slavil po 2 urah in 10 minutah. Na prvem servisu je Aljaž izgubil le 5 točk, na koncu pa osvojil 89 točk, nasprotnik pa 10 manj.

Na nasprotnika v četrtfinalu Aljaž še čaka, toda ob takšnih predstavah se nima koga bati in gre lahko mirno v boj, čim dlje, morda tudi do prve zmage na ATP turnirjih, tudi prve za slovenske teniške igralce.